“Şenol Güneş’ten beklentim fazlaca fazla”

DeSouza

New member
Dünya Kupası niçiniyle liglere verilen ortayı Antalya’da yaptığı kampla sürdüren Beşiktaş’ta lider Ahmet Işık Çebi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Beşiktaş’ın kendisi için epey değerli olduğunu söyleyen Ahmet Işık Çebi, siyah beyazlıların marka bedeline ziyan vermemek ismine susmayı tercih ettiğini lisana getirdi. Beşiktaş’ın bir numarası, teknik yönetici Şenol Güneş’ten beklentisinin epeyce fazla olduğunu, ligde oynayacakları altı maçın transfer siyasetlerini belirleyeceklerini söz etti.
Ahmet Işık Çebi son olarak transferde ismi Beşiktaş ile anılan eski oyuncuları Caner Erkin’in şu an için gündemlerinde olmadıklarını söylemiş oldu.
Ahmet Işık Çebi’nin açıklamaları şöyle:
“Seçimle ilgili anlayamadığım bir şey var. 6 ay evvel seçim yaşadık. Ne kadar epeyce kişi katılırsa o kadar güzel demiştik. O gün seçime girmek istemeyenlerin, katılamayanların bugün seçim havası yaratmayı isteme sebeplerini anlayabilmiş değilim. Benim başkanlık yaptığım devirde, 300 milyon TL’lik bir ziyan kelam konusu. Ben artık kendime ilişkin atılımların süreçlerini yaşayabileceğim. Kimin arttan ne yaptığını harfiyen, A’dan Z’ye epeyce güzel biliyorum. Beşiktaş liderini, taraftar üzerinden düşürmeye çalışmayı gerçek bulmuyorum. Yapılanların farkındayım. Yapmayın. Burası Beşiktaş. Bir birlikte olalım.
Direğe çarpan top girmediği vakit maçı kaybediyorsunuz. Sakatlık olunca eksik kalıyorsunuz. Bunların kararınu biliyorsunuz. Nihayetinde hoca değişikliği muhtaçlık olduğu için olmuştur. Sergen Yalçın’ı Beşiktaş topluluğuna tekrar kazandırdığım için memnunum. Valerien de bana nazaran bir kıymetti fakat mevzu kapanmıştır. Şenol hoca artık grubun başında. Kulübün bir kuruşuna zeval gelmesin diye güç harcıyorum. Şenol Güneş’ten beklentim fazlaca fazla. Şenol hocanın Türk futboluna kattığı pahalar ortada. Bundan yararlanmak istiyoruz.
2-3 ay evvelden düzgün transferler yaptık. Ben hala o kanıdayım. Sakatlıklardan, düşüşlerden, bir şeylerden ötürü transfer gerekiyorsa olabileceği süreç ocak ayı transfer vaktidir. 6 maçı görmeden transfer değerlendirmesi yapmayacağız.
Sezon başlamadan evvel Federasyon yetkililerine 9+2 olarak devam edilmesini istedik fakat olmadı. Transferlerimizi bugünkü kurala göre yaptık. Bu saatten daha sonra kural değişirse kayıplarımı kimin karşılayacağını sormam gerekiyor. Bırakın bizim futbolcularımız kendi bileklerinin hakkıyla formayı alsınlar. Bu sonucu Türk futbolunun gelişimi için sağlıklı bulmuyorum lakin değişirse de zararımın karşılanmasını istiyorum.
Caner Erkin’i epeyce severim, bunu kendisi de biliyor. Caner için ne yok diyebilirim, ne var diyebilirim. Bugün için gündemimizde değil.