RTFM: Dikkat, reklam! | sıcak çevrimiçi

Leila

Global Mod
Global Mod
Geçenlerde bir okuyucu bana RTFM’nin ilk yıllarının duyurularına bakmak isteyip istemediğimi sordu. Ne güzel bir fikir! Bu proje sadece 80’ler ve 90’ların en sıcak bilgisayar teknolojisine harika bir şekilde eğlenceli bir genel bakış vaat etmekle kalmadı. Bir reklam sanatçısının gözünden, tipik bir PC kullanıcısının ve c’t okuyucunun o zamanlar gerçekte nasıl göründüğüne dair bir izlenim edinmek de istedim.

RTFM: Dikkat, reklam!

1980’lerde, c’de renkli reklamlar hala çok azdı ve çok uzaktı. “…şimdi flop!” Schneider, o sırada CPC 464’ün ve ilgili disket sürücüsünün reklamını yaptı. (Resim: c’t)

Ve böylece 80’lerin ve 90’ların renkli dünyasına, perakendecilerin tıklım tıklım dolu fiyat listelerinin, pırıl pırıl teşhir tüplerinin, pırıl pırıl disket sürücülerin ve boynuz çerçeveli gözlük takan bilgisayar uzmanlarının ötesine yolculuğum başladı. Üç kutu dolusu c’t, öğleden sonra dört saat ve beş kahve sonra, umduğumdan çok daha fazlasını buldum: ilk nesil ineklerin düzinelerce portresi! Artık kaybolan BT simgelerini görüntüleyin! C’t’te boş bir sayfa! Uzayda bir defter! Ve son olarak: sevgili terzim CPC 464! Babamın dokunmama izin verdiği ilk bilgisayar…

(acb)

Haberin Sonu