“Kaybedecek bir şeyimiz yok, kazanacak epeyce şeyimiz var”

DeSouza

New member
Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un futbol sorumlusu Adem Büyük, kuvvetli bir müddetçten geçtiklerini, bu periyodu birlik birliktelik içerisinde atlatacaklarına inandıklarını belirtti.
Spor Toto Muhteşem Lig’in 25. haftasında 13 Şubat Pazar günü deplasmanda Demir Küme Sivasspor’la karşılaşacak Yeni Malatyaspor, hazırlıklarını sürdürdü.
Nurettin Soykan Tesisleri’ndeki idman öncesi gazetecilere konuşan futbol sorumlusu Adem Büyük, bu bakılırsave getirilmesi niçiniyle kulüp lideri ve yöneticilere teşekkür etti.
Değerli bir sorumluluk aldığını ve futbol yaşantısının da hala sürdüğünü aktaran Büyük, takımıyla birlikte gruba bir şeyler katmaya çalışacaklarını söz etti.
Güç bir müddetçten geçtiklerini, bu biçimde değişikliklerin de her vakit kadroya olumlu yansıdığını lisana getiren Büyük, şu biçimde konuştu:
“Biz bunu kısa vadede başarmaya çalışacağız. Doğal ki kısa vadede birtakım şeyleri başarmak epeyce mümkün değil lakin biz sonuna kadar deneyecek, elimizden geleni yapacağız. Biraz daha kendimizi zorlayıp, takım olarak taşın altına elimizi koymalıyız. Kaybedecek bir şeyimiz yok, kazanacak epeyce şeyimiz var. Biz kazanacaklarımıza yönelmek istiyoruz. Bunu da birlik birliktelik içerisinde başaracağımızı söyleyebilirim. Kent olarak bir bütün olmamız gerekiyor. Bize takviye verilmesini bekliyoruz. Umarım yolun sonu uygun olur. Zira burada her insanın bir gayesi var. Futbolcular, hocalar gelip süreksiz, kalıcı olan kulüp. Biz de bu kulübü yaşatmak ismine elimizden ne geliyorsa yapacağız.”
“Bu durumdan da daima birlikte çıkmamız gerekiyor”
Galatasaray’da mukavelesi devam ettiği biçimde, yine gelip savaşmak istediğini anlatan Büyük, “Her oyuncuya transfer teklifi gelebilir. Olağan ki gidip gitmemek futbolcunun kendi tercihi. Kimseyi zorla tutamazsınız. Burada kimi şeylere de hürmet göstermemiz gerekiyor. Bu durumdan daima birlikte çıkmamız gerekiyor. Burada savaşacağız. Yapacak öteki bir şey yok.” formunda konuştu.
Önlerindeki Demir Küme Sivasspor karşılaşmasına da değinen Büyük, kelamlarını şu biçimde tamamladı:
“Kısa bir müddetmiz var. Takımımızı de kurduk. Hoş bir maç olacağını düşünüyorum. Hiç makûs düşünmüyoruz. Bu saatten daha sonra daima olumlu düşüneceğiz ve olumlu olacak. Ben oradan keyifli bir biçimde döneceğimizi düşünüyorum. Natürel ki futbol bu. Çok uzun vakittir bu işin içerisindeyim. Kadronun sorumlusu olarak da başka bir değer arz ediyor benim için. Ekibimle birlikte âlâ bir başlangıç yapmak istiyorum. Ümitsizliğe kapılmaya gerek yok.”