Inaki Pena deklare etti! Barcelona’ya dönecek mi?

DeSouza

New member
Galatasaray’ın İspanyol kalecisi Inaki Pena, sarı-kırmızılı grubun kesimi olmaktan memnunluk duyduğunu söylemiş oldu.
Sarı-kırmızılıların orta transfer devrinde Barcelona’dan kiralık olarak takımına kattığı 22 yaşındaki file bekçisi, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.
Birinci maçına Aytemiz Alanyaspor karşısında çıkan ve yaptığı kurtarışlarla dikkati çeken Pena, “Galatasaray’a kısa müddette alıştım. Bu büyük kulübün bir modülü olmak ve bu armayı taşımak beni heyecanlandırdı. Birinci maçımdan mutlu kaldım.” tabirlerini kullandı.
Galatasaray’a oynamak için geldiğini belirten İspanyol kaleci, “Elit bir ekipte mühlet almak istiyordum. Olağanda 30 Haziran’da dönmem gerekiyor. Natürel ki gelecekte burada yahut Barcelona’da oynama bahtı olabilir. Gelecek ne getirecek bakacağız. Burası fazlaca hoşuma giden bir kulüp. Burada oynamak epey hoşuma gidiyor. Kulüp için en düzgününü yapmaya çalışacağız. Galatasaray’ın gelecekte benim için bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Barcelona’ya dönersem orada da keyifli olacağım.” diye konuştu.
Sakatlığı niçiniyle forma giyemeyen Uruguaylı kaleci Fernando Muslera’nın kendisine hayli yardımcı olduğunu vurgulayan Inaki Pena, “10-11 yıl burada geçirdi. Şahsi olarak olmasa da onu ulusal ekipten ve Galatasaray’dan tanıyordum. Bu kulübün ortasında fazlaca kıymetli bir isim. Birebir lisanı konuşmamızın verdiği bir avantaj var. Çabucak yakın bir münasebet kurduk. Onunla bağlantımdan epeyce memnunum. Aramız epey uygun. İkimizin de gayesi kulüp için en yeterlisi her neyse onu yapmak. Ortamızda kim daha uygun üzere bir çekişme olmaz. İkimiz de en yeterli biçimde maçlara ve idmanlara çıkacağız.” halinde görüş belirtti.