“Hatay’da epeyce hoş anılar biriktirdim”

DeSouza

New member
Spor Toto Üstün Lig gruplarından Atakaş Hatayspor’un sağ kanat oyuncusu Saba Lobjanidze, Afrika Uluslar Kupası’ndan dönen ve sakatlıkları geçen arkadaşlarının yeniden takıma dahil olmasıyla ekibin dönem başındaki performansını bir daha göstereceğine inandığını söylemiş oldu.
Bu dönem gruba katılan ve ligde oynadığı 23 müsabakada 6 golle kadrosuna katkı sağlayan 29 yaşındaki Saba Lobjanidze, AA muhabirine, Hatayspor’a geldiği birinci günden bu yana gerek oyuncuların gerekse teknik yönetici ve kulüp çalışanlarının kendisine yardımcı olduğunu anlattı.
Bu sayede kadroya kısa müddette ahenk sağladığını ve katkı sunmaya başladığını belirten Gürcü futbolcu, “İlk geldiğim günden bana bu konforlu süreci yaşattıkları için herkese teşekkür ediyorum. Bugüne kadar kendi istatistiğime hiç bakmadım. Zira gruba katkı sağlayabilmem benim için daha değerliydi. Olağan ki istatistikler de değerli. Fakat asıl yaptığım asist ve attığım gollerde ekibe ne kadar katkı sunduğum benim için daha kıymetli.” sözlerini kullandı.
Ligi birinci 5 içerisinde bitirmeleri halinde fazlaca memnun olacağını aktaran başarılı orta saha oyuncusu, Hatayspor’un bu kapasiteye sahip olduğunu belirtti.
Lobjanidze, döneme uygun bir başlangıç yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Bu düzgün performansı bir süre daha devam ettirdik. çabucak sonrasındasında ise kimi sakatlık ve şanssızlıklar oldu. kimi vakit taraftarımıza hayal kırıklığı yaşattığımız anlar da oldu. Afrika Uluslar Kupası’na giden arkadaşlarımızın geri dönmesi ve sakatların güzelleşmesiyle tekrar eski performansımıza döneceğimizi düşünüyorum. Bu gücü kendimizde buluyoruz. Buna inanıyoruz. Kendime de rastgele bir gaye koymuyorum. Zira ben haftalık performansıma maç maç bakıyorum. Şunu biliyorum, gelecek hafta uygun oynarsam, daha sonrasındaki hafta da yeterli oynarsam daima ekibe katkı sağlarsam aslına bakarsanız kimi şeylerin hoş olacağını düşünüyorum. O sebeple her hafta nasıl daha uygun olabilirim onun fikrindeyim.”
“Hatay’da hayli hoş anılar biriktirdim”
Hatay’da bulunmaktan memnun olduğunu tabir eden Lobjanidze, kentteki insanların fazlaca sıcakkanlı olduğunu, kendini her yerde hoş karşıladıklarını lisana getirdi.
Hatay’ın tarihi bir kent olduğuna dikkati çeken Lobjanidze, “Hatay sahiden tarihi bir kent. Beşerler tarih görmek istiyorlarsa buraya gelmeliler. Yemeklerini aslına bakarsanız söylemeye gerek yok. Künefeyi de kimi vakit maçlardan daha sonra tatlı gereksinimim oluyor, öbür türlü yiyemiyorum yalnızca bu biçimdelar yiyebiliyorum. Taraftarımıza da seslenmek istiyorum. Onların dayanağını yanımızda hissettiğimiz vakit performansımız inanılmaz derecede artıyor. Onları her maça bekliyoruz. Biz de uğraşımızla, kazandığımız maçlarla onlara en hoş hediyeyi vermeye çalışacağız.” formunda konuştu.