Haberler 17/2021 – Raspi projeleri ve oltalama hileleri ile dergiye bir bakış

Leila

Global Mod
Global Mod

1. c’t 17/2021 – Raspi projeleri ve oltalama hileleri ile dergiye bir bakış

Hannover’den merhaba,

90’larda bütün bir yaz boyunca bir stereo sistem satın almak için uğraştım: amfi, radyo alıcısı, kaset ve cd destesi, hepsi dahil. O zamanlar bilmediği tek şey WLAN’dı. Ve böylece bir noktada, MP3’ler CD’lerin yerini aldıktan ve daha sonra akış MP3’lerin yerini aldıktan sonra, iyi parça mahzende sona erdi ve daha sonra geri dönüşüm merkezine aktarıldı. O zamandan beri sisteminizi teslim etmediyseniz, şu anki c’t’ye göz atın: meslektaşım Dennis Schirrmacher, Spotify ve diğer akış hizmetlerinin bir Raspi kullanarak WiFi üzerinden eski hi-fi kulelerine nasıl bağlandığını gösteriyor.

Raspi ile diğer her türlü eski donanım da ağ uyumlu hale getirilebilir veya güvenlik ve sürücü sorunları ortadan kaldırılabilir: örneğin eski ama yine de mükemmel şekilde çalışan tarayıcı veya pahalı ölçüm veya tıbbi cihazlar:

Resim: Andreas Martini

(Resim: Andreas Martini)

Bu sayıdaki kişisel vurgularım:

Editörden PS:

Yıl 2021 ve hala ne posta sağlayıcım ne de sunucumdaki yazılım hesaplarımdaki tüm istenmeyen postaları etkili bir şekilde çıkaramıyor. Örneğin, bugün zaten bir “TESLA Model 3” kazandım ve bir süpermarket deneyimi anketine katılmak üzere seçildim ve spam yapan kişi aynı zamanda “Tebrikler!” tebrik etti Yamalarla 30 günde 30 kilo verebilir ve spreyle “stabilitemi” artırabilirim. Yamaları ve spreyleri karşılayabilmek için Amazon’dan orantısız bir miktar kazanabilirim, diyor başka bir e-postada. Çok cezbedici: şimdiye kadar sadece Amazon benden çok fazla para kazandı.

Kulağa eğlenceli gelse de oldukça sinir bozucu ve tehlikelidir. Arada bir, kullandığım bir hizmet için süper sahte bir fatura veya tam bir şey sipariş ettiğimde sözde bir takip bağlantısı geliyor. Tek bir yanlış tıklama, beni bir kimlik avı saldırısından ayırır.

Bir c’t okuyucusundan gelen bir ipucundan sonra meslektaşım Jan Mahn, böyle bir kimlik avı spam göndericisinin peşindeydi. Adını öğrendi ve onu Telegram kanallarında ve Microsoft bulutlarında izledi, ardından kendisi de bir kimlik avı mesajı gönderdi. Hikayenin tamamını şu anki c’t’de okuyabilirsiniz:

Dikkatsiz bir kimlik avcısını nasıl yakaladık?

Şimdiye kadar aldığınız en çılgın – ya da en zekice – spam nedir? Bana [email protected] adresinden e-posta gönderin (ancak bana spam göndermeyin;) ).

Her zaman c’de:

çizgi film listesi var

çizgi film listesi var

Burayı oku

Dergiye haber bülteni olarak bakın

Sayı önizlememizi bir haber bülteni olarak sipariş edin ve her 2 haftada bir e-posta ile güncel c’t hakkında bir genel bakış alın:

(acb)

ana sayfaya