Genç golcünün idolü Lewandowski

DeSouza

New member
Trabzonspor ve Ümit Ulusal Futbol Grubu’nun golcülerinden Enis Destan, maksadının bordo-mavili takımda formayı kapıp, A Ulusal Kadro’ya yükselmek olduğunu söylemiş oldu.
Enis Destan, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 10 Haziran Cuma günü İstanbul’da Kazakistan ve 14 Haziran Salı günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak Ümit Ulusal Kadro’nun kampında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Genç futbolcu, I Kümesi’nde 7 puanla 3. sırada bulunan Ümit Ulusal Kadro’nun kümeden çıkması için ikinci sıradaki Danimarka’nın puan kaybını beklediklerini belirterek, “Şansımız daha fazlaca rakibin puan kayıplarına bakılırsa şekillenecek. Önümüzde iki maç var. Bunları en uygun biçimde geçip, yeterli oyun ve güzel skorla bitirmek istiyoruz.” dedi.
Enis Destan, “Burak Yılmaz ulusal kadroya veda etti. Başka mevkilere nazaran nispeten dar bir rotasyon var. Yakın vakitte seni A Ulusal Kadro’da nazaranbilir miyiz?” sorusunu, “Her futbolcunun hayali A Ulusal Kadro’da oynamaktır. Bu benim de hayallerimden biri. Değerli olan fazlaca çalışıp, epey maç oynayıp, oraları yakalayabilmek. Ben de önümüzdeki dönem bunu en uygun biçimde değerlendireceğimi düşünüyorum. Maç eksiğim var. Onları gidermeye çalışacağım. Önümüzdeki dönemlerde A Ulusal Kadro’ya yükselmek istiyorum.” biçiminde yanıtladı.
Trabzonspor’a geçtiğimiz dönemin devre içinde transfer olan 19 yaşındaki futbolcu, bordo-mavili ekipteki birinci periyoduyla ilgili şu biçimde konuştu:
“Trabzonspor’da şampiyonluğa oynuyorduk ve forma bulamadım. Ama önümüzdeki dönemlerde kalıcı olmak, daha epey maç oynamak, Trabzonspor’da birçok şampiyonluklar yaşamak istiyorum. Hamret 38 yıl sürmüştü, artık şampiyon olduk ve şeytanın bacağını kırdığımızı düşünüyorum. İlerleyen dönemlerde da şampiyon olacağız. Şampiyonluk hayli farklı bir histi. Benim de birinci Harika Lig şampiyonluğumdu. İnşallah tekrar yaşarım.”
Enis Destan, “Trabzonspor’da kıymetli yabancı forvetler bulunuyor. Bu rekabette formayı alacağına inanıyor musun?” sorusuna, “İnşallah. niye olmasın? Trabzonspor’a oturmaya değil oynamaya geldim. Daha hayli çalışıp, Abdullah Hoca’nın dediklerini daha fazla yapıp, öteki forvetlerden formayı kapmak istiyorum.” cevabını verdi.
“Abdullah Hoca epeyce disiplinli”
Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı ile çalışmanın kendisi için avantaj olduğunun altını çizen Enis, “Abdullah Hoca fazlaca disiplinli. Öbür hocalardan da taktiksel farkı var. Gelişimimiz için bize her şeyi sağlıyor. Biz de ona uyup daha fazlaca gelişmeye çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.
Şampiyonlar Ligi için heyecan duyduğunu aktaran genç futbolcu, “İlk kere Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşayacağım. Bu benim için fazlaca düzgün bir his. Abdullah Hoca ve grubu de mümkün rakipler için her şeyi tahlil ediyor. Biz de dönem başı kampını yeterli geçirip, play-off etabında uygun sonuçlar alarak kümelere kalmak istiyoruz. çabucak sonrasında da son 16, çeyrek final ve yarı finallere kalıp, uygun yerlerde bitirmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi müziğini sahanın ortasında duymak istiyorum. Farklı bir his olacağını düşünüyorum. O hisle inşallah hoş sonuçlar yakalarız.” biçiminde konuştu.
“Oynamak istediğim lig Bundesliga”
Enis Destan, Avrupa liglerindeki maçları izlediğini belirterek, “Özellikle Bundesliga ve Premier Lig’i takip ediyorum. İkisi de hayli keyifli ligler ancak oynamak istediğim Lig Bundesliga. İnşallah da oynarım diye düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.
Genç futbolcu, idolünün ise Bayern Münihli yıldız futbolcu Robert Lewandowski olduğunu kelamlarına ekledi.