“Galatasaray’dan bir armağan bekliyoruz”

DeSouza

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 38. ve son haftasında ağırladığı Göztepe’yi 7-0 yenen Adana Demirspor’un teknik yöneticisi Vincenzo Montella, dönemi memnun bir biçimde bitirdiklerini lisana getirdi.
Montella, müsabakanın, geçirdikleri hoş döneme yakışan bir futbol oynadıklarını belirtti.
Lider Murat Sancak ve taraftarlara verdikleri emek ve fedakarlıkları niçiniyle teşekkür eden Montella, “Ligi bize yakışan biçimde, bu biçimde bir galibiyetle kapattığımız için epey memnunuz.” dedi.
“Önümüzdeki sene için bir açıklamanız olacak mı?” sorusuna Montella, kontratının devam ettiğini anımsatarak, “Ben de burada kalmaya istekli bir beşerim. Zira birlikte geliştirmek istediğimiz bir projemiz var. Liderimizle ilerleyen günlerde tekrar görüşeceğiz ve alışılmış ki de bakış açımız birebir yolda devam ediyorsa seve seve burada ekibi geliştirip en âlâ noktaya getirmeye çalışacağız. Ben esasen burada kalmak istiyorum. Yani memnunuz ve zevkle çalıştığımız bir noktadayız. ” tabirlerini kullandı.
“Galatasaray tarafınca bir armağan bekliyoruz”
Kiralık oyuncuların durumuna dair soru üzerine Montella, bu futbolcuların kadroya katkılarının ortada olduğunu lisana getirdi.
Montella, “Sezon başından beri harikulade bir katkıda bulunan 3 futbolcudan bahsediyoruz. Artık onlar gidecekler diye natürel ki de üzgünüz fakat geri gelmek isterlerse de sanırım süratli bir biçimde onları geri almak için çabucak ne gerekiyorsa yaparız. O yüzden ben kendilerine teşekkür etmek istiyorum.” açıklamasında bulundu.
İtalyan teknik adam, “Yunus Akgün’ün bir dönem daha kiralık oynaması için teşebbüste bulunacak mısınız?” sorusuna, Yunus’un şu an prestijiyle Galatasaray’ın futbolcusu olduğunu belirtti.
Yunus’un kulüpte herkes tarafınca sevildiğini söz eden Montella, “Yunus Akgün’ün değeri hayli başka biliyorsunuz. Olağan ki buradaki sonucu Galatasaray Kulübü verecektir. Biz de her türlü karara hürmet duyacağız. Kulüp olarak da Galatasaray tarafınca bir ikram bekliyoruz. Zira bu dönem baktığınızda inanılmaz bir gelişme gösterdi bizim sayemizde. Yani vermek isterlerse biz olağan ki yeniden bir sene daha burada görmek isteriz kendisini.” diye konuştu.