“Galatasaray güç bir durumdaydı, ben de ailemin yardımına koştum”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından Galatasaray’ın bir daha takımına kattığı Fransız golcü Bafetimbi Gomis, konuk olduğu beIN SPORTS HABER canlı yayınında özel bir röportaj verdi.
Muhabirimiz Kutlu Akpınar’ın kendisine yönelttiği soruları samimiyetle yanıtlayan Gomis, sarı-kırmızılı kulübe dönüş sonucunı, “Arabistan’da kazanabileceğim her kupayı kazandım. Yeni bir macera bulmam gerekiyordu. Türkiye’de lakin Galatasaray beni kendisine çekebilirdi. Galatasaray sıkıntı bir durumdaydı. Ben de ailemin yardımına koştum.” cümleleriyle özetledi.
Galatasaray ile içindeki duygusal bağı kıymetlendiren Gomis, “Ben de Türkler üzere hürmet ve sevgiye değer veriyorum. İçimdeki enerjiyi bu formaya yansıttım. Genç futbolcularımız başkan karakterli bir ağabeye gereksinim duyuyor olabilir. Taraftarlarımızın bize takviye olmasını istiyorum.” sözlerini kullandı.
Geçtiğimiz ay geçirdiği trafik kazası kararı ömrünü kaybeden eski kadro arkadaşı Ahmet Çalık’ı unutmayan Gomis, “Ahmet Çalık’ı da buradan anmak istiyorum. Birinci geldiğim vakit bana hayli yardımı olmuştu. Vefat haberini aldığımda epey üzüldüm. En kısa vakitte Ankara’da ailesini ziyaret edeceğim.” formunda konuştu.
Santrfor rotasyonunda yaşanacak olan rekabete değinen Gomis, “Rekabet tüm ekiplerde var. Galatasaray’dan daha büyük bir oyuncu yok. Burada aslolan Galatasaray taraftarı. Forvette oynayan bütün arkadaşlarımla birlikte Galatasaray formasını hak ettiğimizi göstermemiz gerekiyor.” yorumunu yaptı.
Kendisini bekleyen adaptasyon süreci hakkındaki görüşlerini lisana getiren Gomis, “Fiziksel olarak çabucak hemen oynamak istediğim noktada değilim. %100 hazır olmam fakat Yukatel Kayserispor maçıyla olacaktır. Lakin bugün grupla birlikte birinci idmanımı yapabildim.” dedi.
Galatasaray’ın eski teknik yöneticisi Fatih Terim ile içindeki alakayı yorumlayan Gomis, “Fatih Hoca’dan daha sonra Galatasaray’a gelmek kolay değil. Domenec Hoca’ya burada baht diliyorum. Fatih Hoca, Türk futbol tarihinin en âlâ hocası. Domenec Hoca da Galatasaray için zafer kazanmanın nasıl bir his olduğunu en kısa müddette tadar umarım. Buradan Fatih Hoca’ya selamlarımı göndermek istiyorum. Onun yardımıyla mesleğimdeki birinci şampiyonluğumu yaşadım.” kelamlarını sarf etti.
Galatasaray’ı ve taraftarları hayli özlediğini gizlemeyen Gomis, “Burada yaşadığım şeyler, mesleğimde yaşadığım şeylerin fazlaca üzerindeydi. Bu anları yenidendan yaşamak istiyorum. Galatasaray’a bir daha kazanmak için geldim.” diyerek kelamlarını noktaladı.