c’t Labs: Windows 8.1’de Sürücü Sorunları

Leila

Global Mod
Global Mod
Aygıt Yöneticisi ACPIINT33D6

Aygıt yöneticisi, Windows 8.1’de aygıt kimliği ACPIINT33D6 olan bilinmeyen aygıtı bildiriyor.

Dostum, dostum, dostum – Dietmar “Bärchen” Schäffer’in dediği gibi: Intel bazen işleri gereksiz yere karmaşık hale getirir. Aslında, Windows 8 bir dizi sürücüyle birlikte gelir ve Windows Update, uygun, güvenilir ve imzalı sürücüler elde etmek için tercih edilen yöntemdir. Ancak Core i3-4000 ile bir mini bilgisayarı test ederken, Windows 8.1 aygıt yöneticisinde ACPIINT33D6 aygıt kimliğine sahip bir “bilinmeyen aygıt” beliriyor. Ne var ne yok?

Arama yaparken, Google çoğunlukla belirsiz sürücü indirme sayfalarında sonuçlar verir, ancak Sony’nin destek forumu ilk ipucunu sağlar ve Intel geliştirici konferansından alınan bu slaytlar bunu ayrıntılı olarak açıklar: bunlar, sistem operatörünü bilgilendiren “sanal anahtarlar”dır (sanal düğmeler ). şu anda bir hibrit dizüstü bilgisayar tarafından hangi yönün kullanıldığı.

Christof Windeck (ciw), bilgisayar ve sunucu donanımı üzerinde çevrimiçi olarak c’t ve Haberler için yazıyor. Elektrik mühendisliği okuduktan ve küçük bir sanayi şirketinde yedi yıl geçirdikten sonra, 1999’da c’t’ye katıldı ve şu anda PC donanım departmanının yönetici editörü.

Windows 8’de Intel, bu işlevin sürücüsünü grafik sürücüsüne eklemişti – dokunmatik cihazlarda yine de ekran yönünü takip edebilmesi gerekir. Windows 8.1 ile artık bir “Sanal Düğme Sürücüsü” ayrı olarak mevcuttur. Bu nedenle, Windows Update aracılığıyla göndermek akıllıca olacaktır, ancak züppe: kendiniz arayabilirsiniz. Aradığımızı Sony, Dell ve HP destek web sitelerinde bulduk ve sürücü de çalıştı.

Kurulumdan sonra, cihaz, Sistem Cihazları altında Cihaz Yöneticisi’nde görünür. Intel® Sanal Düğmeler hangi sürücü ile C:WindowsSystem32DRIVERSVirtualButtons.sys koşar. (ciw)

(ciw)

Haberin Sonu