Çalımbay’dan Beşiktaş övgüsü: “Ligin en âlâ takımına sahip takımı”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig’in 26. haftasında VavaCars Fatih Karagümrük ile deplasmanda karşı karşıya gelen ve alandan 1-0’lık yenilgiyle ayrılan Demir Küme Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.
Düzgün bir maç olmadığını söyleyerek kelamlarına başlayan Çalımbay, “Hem bizim tıpkı vakitte rakip açısından değişik bir maç oldu. Bana göre düzgün bir futbol yoktu. Penaltı olmasaydı bu maç büyük ihtimalle birliktee bitecek bir maçtı. Onların penaltısını verdi fakat bana bakılırsa bizim penaltıyı es geçti. Maalesef hayli genç hakemleri vermişler maça. Hele ki 4. hakem arkadaşla, çizgiyi azıcık geçince epey büyük sorun yaşadık. Bugün puan alacak futbol oynayamadık. bu biçimde oynayınca puan kaybedersiniz. Bu maç artık geçti. Bunlara daha dikkatli biçimde bakmamız gerekiyor. Bundan daha sonraki maçların telafisi yok. Buna göre hareket edeceğiz. Oyuncu arkadaşlarda beklediğimiz istek ve arzuyu nazaranmedik.” dedi.
Haftaya oynanacak olan Beşiktaş maçının yanı sıra bu sezonki maksatları hakkında da soruları cevaplayan Çalımbay, “Biz bir Anadolu ekibiyiz. Kesinlikle eksiklerimiz oluyor. Belirli bir bütçeniz olmayınca transfer yapma talihiniz da olmuyor. İstediğiniz oyuncuyu alamıyorsunuz, paranın yettiği oyuncuyu alıyorsunuz. Tahminen bir iki transferimiz olsaydı daha farklı olurdu. Benim 3. senem Sivas’ta. Üst üste Avrupa’ya giden farklı bir Anadolu kadrosu son periyotta olmadı. Bizim bir daha amacımız muhakkak, Avrupa’da gayret etmek. Kalan maçlarımız kritik ve telafisi olmayan maçlar. Beşiktaş bence ligin en yeterli takımına sahip kadrosu. Dikkatli oynamamız gerekiyor. Tek avantajımız alanımızda oynayacak olmamız. Sıkıntı bir maç olacak Beşiktaş maçı. Lakin maçların telafisi yok. hem de kupada da VavaCars Fatih Karagümrük ile karşılaşacağız. Bu maçın rövanşı üzere olacak. 2 maçı da düzgün biçimde tamamlamak istiyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.