“Çağdaş hoca üzere birine sahip olduğumuz için epey şanslıyız”

DeSouza

New member
Yukatel Kayserispor’un deneyimli oyuncusu Ramazan Civelek, Spor Toto Üstün Lig’de verilen 2022 FIFA Dünya Kupası ortasına düzgün bir pozisyonda girdiklerini söylemiş oldu.
Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Bölgesi’nde kampa giren sarı-kırmızılı grupta kanat oyuncusu Ramazan Civelek, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Sezon başında transfer tahtası kapalı olduğu için gruba destek yapamayan Kayserispor, Çağdaş Atan idaresinde Muhteşem Lig’de 14 maçta 7 galibiyet, 2 birliktelik ve 5 hezimet yaşadı. Sarı-kırmızılı grup, Dünya Kupası ortasına 23 puanla 6. sırada girdi.
İyi bir kamp periyodu geçirdiklerini aktaran Ramazan, “Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kamp süreci bizim için güzel gidiyor. Ortaya güzel bir yerde girdiğimizi düşünüyorum. Düzgün bir müsaadeyle hoş bir biçimde dinlendikten daha sonra kamptayız. Oynadığımız birinci hazırlık maçını kazandık. Burada iki maç daha yapacağız. Fizikî olarak biraz yorulsak da bunun olması olağan. Lige düzgün hazırlanarak kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz.” diye konuştu.
Sezonun geride kalan kısmında yakaladıkları performansa değinen 26 yaşındaki futbolcu, “Bence güçlü bir oyunumuz var. Bu kamp da bizim açımızdan güzel olacak. Hocamız, artık futbolumuzun üzerine koymamız gerektiğini düşünüyor. Biz de o denli düşünüyoruz. Bu orta oyunumuzun üstüne koyabilmemiz ismine yeterli olacaktır.” tabirlerini kullandı.
“Bence kâfi bir grubumuz vardı”
Ramazan Civelek, kulüp transfer yapamamasına karşın düzgün bir takıma sahip olduklarını aktararak, oyun güçleri yardımıyla başarıyı yakaladıklarını lisana getirdi.
Dünya Kupası içinden daha sonra da performanslarını sürdürmek istediklerini vurgulayan sarı-kırmızılı futbolcu, şunları kaydetti:
“Bence kâfi bir ekibimiz vardı. Bunu dönem başında da biliyorduk. Her mevkide 2-3 alternatifimiz vardı. Birtakım oyuncularımız 2-3 mevkide oynayabiliyordu. Bu da bizi olumlu etkiledi. Biz, işin olumsuz tarafınca çok olumlu tarafına bakmayı seçtik. Çağdaş hoca üzere birine sahip olduğumuz için fazlaca şanslıyız. Bir oyun sistemi var. Bunu bütün oyunculara aşılamaya çalışıyor. Kimin oynayıp oynamadığı hiç fark etmiyor. O yüzden şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Ligi şu ana kadar güzel götürdüğümüzü düşünüyoruz. Ortadan daha sonra da kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz.”
Bu dönem Üstün Lig’de 12 maçta forma giyen ve 2 gol atan Ramazan, kendi performansıyla ilgili, “Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Döneme birinci 11 olarak başlamadım lakin daha sonralarda 11’e döndüm. Birkaç mevkide oynayabiliyorum. Hocam da beni farklı yerlerde değerlendirmeye çalışıyor. bu vakitte birkaç mevkide oynayabilen futbolcuların bulunması hocalar için de bir baht. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kadroya katkı sağlayabiliyorsam ne keyifli bana.” değerlendirmesinde bulundu.
“Onur ile oynarken keyif alıyorum”
Ramazan Civelek, ismi sık sık transfer haberlerinde yer alan ekip arkadaşı Onur Bulut’u övdü.
Genç oyuncunun son 2 dönemi âlâ geçirdiğine değinen Ramazan, “Onur ile oynarken keyif alıyorum. Onun da benimle oynadığı için keyif aldığını düşünüyorum. Onun için 2 dönemdir işler âlâ gidiyor. A Ulusal Grup’ya kadar yükseldi. Onun ismine da fazlaca memnunum. Umarım bu süreç Onur ismine devam eder.” formunda görüş belirtti.
Kendi amacının de A Ulusal Grup’ya gidecek performansı sergilemek olduğunu aktaran deneyimli kanat oyuncusu, “Kayserispor ile olan mukavelemi iki sene uzattım. Şu andaki tek niyetim Kayserispor’un gayeleri doğrultusunda en güzelini yapabilmek. Kayserispor’da yakaladığım başarılarla A Ulusal Grup’ya gitmek istiyorum. Her Türk futbolcu, ulusal formayı giymek ister. Gelecekte inşallah bunu yakalarım.” diyerek kelamlarını tamamladı.