“Bu istikrarı devam ettirmeliyiz”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig’de Gaziantep FK’yi 3-2 mağlup eden Altay’ın teknik yöneticisi Serkan Özbalta, “Aldığımız galibiyet bulunduğumuz pozisyondan çıkma ismine değerli bir bildiri oldu.” dedi.
Özbalta, maçtan daha sonra yaptığı değerlendirmede, epeyce değerli bir galibiyet aldıklarını söylemiş oldu.
Hafta ortasında epey önemli çalıştıklarını kaydeden Özbalta, şu biçimde konuştu:
“Ligde kalacaksak alanda planları, tertibi, stratejileri olan, ne yaptığını bilen ve birbirine güvenen futbolcularla kalacağımızı birinci kaldığımız günden itibaren söylemiştik. Bugün oyuncularım istediklerimizi yaptı. Dünyada 8-10 ekibi çıkardığınız vakit, 16 hafta galibiyet görmemiş grubun mental çöküşünün bir anda toparlanma süreci epey kolay olmuyor. Bunu kötü götürmüyoruz diye düşünüyorum. Aldığımız galibiyet bulunduğumuz pozisyondan çıkma ismine değerli bir bildiri oldu.”
Özbalta, önlerinde daha fazlaca karşılaşma olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Bazı şeyler bizim elimize geçene kadar bu istikrarı devam ettirmek durumundayız. Aldığımız galibiyetle ligde öbür ekiplerin da kimi hesaplar içine gireceğine inanıyorum. Bu haftaya kadar ligde kalır mı diye sorulan Altay Spor Kulübünün bir ileti verdiğine inanıyorum. Hesaplar epey farklı boyutlara geldi. Bu seriyi devam ettirdiğimiz sürece bizim üstümüzdeki 5-6 kadronun takılacağını biliyoruz. Azami puanları alıp kırılma maçının yaşanacağı maçı bekleyeceğiz. O maçın hangi haftaya geleceğini bilmiyorum ancak biz elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.”