Beşiktaş cephesinden VAR yansısı: “Ortada bir kuşku var, giderilmesi gerekiyor”

DeSouza

New member
2021-2022 Spor Toto Muhteşem Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 24. hafta uğraşında Fraport TAV Antalyaspor ile birliktee kalan Beşiktaş’ta futbolculardan Francisco Montero, Ersin Destanoğlu ve İnanç Yalçın, maçın akabinde beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.
Francisco Montero, “Daha güzel oynamalıydık. Evimizdeki bu maçı kazanmalıydık. Makûs de oynamadık. Çaba ettik, savaştık, elimizden geleni yaptık. Bir tek gol eksikti. Golü atamadık. 3 puanı alamadık. Penaltı konumu izlemedim tekrar. Bilemiyorum lakin o konumda VAR’a gitmeliydi. Hakem orada VAR’a gidip kendi değerlendirmeliydi. Bir kuşku var ortada. Bu kuşkunun giderilmesi gerekiyor. Penaltı ihtimali yüksekti. En azından VAR’a gitse her şey daha net olurdu.” sözlerini kullandı.
Ersin Destanoğlu, “Şu an bu ligde oyuncu, kaleci olsun vakit geçirmeyen yok. Ben yapınca çabucak uyarılıyorum. Öteki kaleciler yapınca 90’da uyarılıyor. 90’da uyarıp, kart göstersen bir mana tabir etmiyor. Ben 30’da uyarılıyorum ve 70 dakika kart kaygısıyla yaşıyorum. Beşerler ‘Ersin sen de vakit geçiriyorsun’ diyebilir ancak ben 30’da öbürleri niçin 90’da uyarılıyor? Daha dikkatli olunmasını rica ediyorum. Kime ne yapıyorlarsa bana da o denli davransınlar. Yalnızca Abdulkadir Bitigen Hoca üstünden söylemek istemiyorum.” biçiminde konuştu.
İnanç Yalçın ise, “1 puandan ötürü keyifli değiliz. Kazanmak istiyorduk. Coşkulu taraftarın önünde kazanmak isterdik. Çok coşkulu bir taraftar vardı. Teşekkür ediyoruz. Maalesef top girmedi. Çok çalıştık, çabaladık fakat olmadı. Özel çalışmaları hepimiz yapıyoruz. Hepimiz oynamak istiyoruz. Hocanın sonucuna hürmet duyuyoruz. Kim oynarsa elinden geleni veriyor. Ben de forma bahtı bulunca %100’ümü veriyorum.” yorumunu yaptı.