“Bana hayli sıcak bir karşılama yaptılar”

DeSouza

New member
A Ulusal Futbol Kadrosu’nun aday takımına birinci defa çağrılan Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Ferdi Kadıoğlu, ay-yıldızlı formayı giyeceği için gururlu olduğunu söylemiş oldu.
UEFA Uluslar Ligi’nde Faroe Adaları, Litvanya ve Lüksemburg ile karşılaşacak A Ulusal Kadro’nun aday takımında yer alan Ferdi, Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Aday takıma çağrıldığı için duyduğu memnuniyeti lisana getiren Ferdi, “Dün burada oyuncu arkadaşlarımla, teknik takımla, tüm çalışanlarla tanıştık. Bana epeyce sıcak bir karşılama yaptılar. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyorum.” dedi.
A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un, farklı mevkilerde vazife alabilmesi ve Fenerbahçe’deki performansıyla ilgili kendisini övmesine değinen 22 yaşındaki futbolcu, “Bu dönem Fenerbahçe’de de değişik durumlarda forma giydim. Benim için de yeni bir şeydi. Muvaffakiyetle bunun üstesinden geldim diye düşünüyorum. Türk Ulusal Grubu’nda da bu özelliğimden yaralanmak isteyebilirler. Birebir biçimde Türk Ulusal Ekibi’nde da bunu başarmak istiyorum. Sanıyorum ulusal kadro tarihinde birinci kere 4 defa art geriye bir resmi maç oynanacak. Gayemiz bütün müsabakaları kazanarak B Ligi’ne yükselmek.” diye konuştu.
Yorucu bir dönemden çıktıklarını aktaran Ferdi Kadıoğlu, “Yorucu bir dönem geçirdik lakin 4 tane değerli maçımız var. Bu müsabakalarda alanda en uygununu vererek galibiyetle ayrılma gayemiz var. Avrupa’nın en âlâ oyuncuları ulusal grup kamplarında. Bizim de birebir biçimde. Bize düşen alanda en yeterlisi vermek ve galip gelmek.” tabirlerini kullandı.
Alt yaş kategorilerinde Hollanda’nın formasını giyen Ferdi, Türkiye’yi seçmesiyle ilgili, “Zor bir karardı. Sonuçta kendim için en düzgün sonucu verdiğimi düşünüyorum. Bu süreç içerisinde Stefan Kuntz’un, Hamit Altıntop’un epeyce ilgisi oldu. Benimle konuşmaları oldu. Yaklaşımlarının da tesirli olduğunu düşünüyorum. Artık sonucumı verdim. Bundan daha sonra en yeterlisi, ulusal kadro formasıyla alanda gururla uğraş etmek olacaktır.” diyerek kelamlarını tamamladı.