bagaj var | sıcak çevrimiçi

Leila

Global Mod
Global Mod
Doğru anladıysanız Ryanair ile ekstra ücret ödemeden İspanya’ya da uçabilirsiniz. Ama geri mi? Sonra akrabalar ve ailenin geri kalanı için seyahat hediyelikleri var. bu ağırlık. Ve Ryanair talep ediyor. Bu yüzden havaalanına iyi bir ruh hali içinde vardık ve check-in yapmak istedik. Normal bagaj, sığan grama kadar dengelendi. El bagajı olarak sadece iki araba ile donanmış, kalan kontrollere gittik.

Ryanair çalışanı tarafından yapılan ilk inceleme harika geçti, çantalar çelik çerçeveye takıldı, kaldırıldık. Sonra denge geldi. İlk valiz tamam ama ikinci valiz çok ağırdı. Çok değil, ama katip kaşlarını çattı. “Bir kilo fazla bagaj için 60 Euro ile oradasınız!” Olamaz aslında, her şeyi tam tartmıştık. Ama dengemiz doğru muydu? Muhtemelen, ama bilirsiniz, bir ölçekte 9,7 kg, diğer ölçekte 10,1 kg’a eşittir. Kalibrasyon yasası muhtemelen yalnızca Almanya’da geçerlidir.

hm, ne yapmalı? Fazla bagaj için 60 avro mu? Çok fazla, paketini aç. Orada hediyelik eşya bırakmak imkansız. Başka ne? Ah bir de c’t’nin güncel sayısı vardı, tatillerde okunur; bunu geride bırakmalı mıyız? Aslında 1983’ten sonraki tüm sayılara sahibim, yeni sayı Pazartesi günü çıktı, kahretsin. Bu, artık kiosktan dergi satın alamayacağım anlamına geliyor. Aslında, dergiyi koltuğumun altına sıkıştırabilirdim ve işe yarayacaktı.

Adam valizi tartıyor, evet, sığıyor! Sonra bana bakıyor: iki el çantası mı? İşe yaramaz. “Bakalım orada ne var!” adamın kaşları biraz daha çatılmıştı. Muhtemelen Playboy’dan şüphelenmiş ve kadınların göğüs ölçülerini incelemek istemiştir. Bu yüzden c’yi önüne koydum. Şaşkın görünüyordu, kızlarla hiçbir ilgisi yoktu, sadece inek playboy. “Mümkün değil, iki parça el bagajına izin verilmiyor.” ısrar etti. Muhtemelen Playboy’a geçmem için bana işaret ederdi. Ve şimdi? Geriye sadece bitz hamilelik kaldı! Arkamı döndüm ve c’yi polonun altına koydum. Sonunda başardım, ekstra ödeme yok.

Yazar Podyumu şanslıydı çünkü 14 günde bir çıkmıyor. Aylık derginin 1997 sonbaharına kadar süren 400-500 sayfalık sayısı bir polo tişörtün altına sığmazdı. (bb)

(bb)

Haberin Sonu