Avcı’dan Boateng’e yeşil ışık: “Son durumunu inceliyoruz”

DeSouza

New member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Fransa takımı Olimpik Lyon’da forma giyen Alman futbolcu Jerome Boateng’in transfer listelerinde yer aldığını söylemiş oldu.
Avcı, AA Spor Masası programında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.
Spor Toto Harika Lig’de şampiyonluğa ulaştıkları 2021-2022 dönemine göre daha kaliteli bir takım kurmak istediklerini belirten Avcı, “Geçen sene 8 sol bek değiştirdik. Sağ stoper, sol bek ve tahminen bir sağ bek alacağız. Merkez orta saha bakıyoruz. Gidenler ve gelenler olacak. Teklif gelen oyuncular olacak. Geçen seniçin daha kaliteli bir takım kurmak için ağır bir biçimde çalışıyoruz.” dedi.
Deneyimli teknik adam, Trabzonspor’a transfer olacağı sav edilen Alman stoper Jerome Boateng ile ilgili, “İsmi geldi. Son durumunu inceliyoruz. Marka bir oyuncu. Sakatlığı yoksa değerlendirebilecek bir oyuncu.” diye konuştu.
Süper Lig’de yine şampiyonluğa oynayacak ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kümelere kalacak bir takım kurmak istediklerini vurgulayan Avcı, “Geçen dönem uygun bir takım kurduk. Oyuncu kümesi buna uygun bir biçimde karşılık verdi. Bu sene tekrar şampiyonluğa oynayacağız. En yakın ulaşılabilir amacımız ise UEFA Şampiyonlar Ligi play-off’ları. Trabzonspor’un bir yıllık maaş bütçesini karşılayabilecek bir durum var. 50 küsur maç oynayacağız. Buna bakılırsa takım yapısını zenginleştirmemiz gerekiyor.” sözlerini kullandı.
Nwakaeme’nin durumu
Abdullah Avcı, Nijeryalı futbolcu Anthony Nwakaeme ile mukavele uzatma görüşmelerinin ise sürdüğünü lisana getirdi.
Kendisinin teknik yönetici olduğunu ve kulübün menfaatlerini her vakit düşündüğüne dikkati çeken Avcı, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Ben teknik yöneticim. Bir tarafım da kurumcudur. Kulübü borçlandıracak bir durum hiç bir vakit oluşturmadım. kimi vakit fren bile oldum. Nwakaeme, karşılığı olan bir oyuncu. Kalmasını da konuşmuştuk. Kendisi de istiyor. Devam eden bir müddetç var. Lider ve idare şurası kararlarını verecek. Çok bilgileri bilemeyiz. Bu bir iktisat. Kulüp kendi bütçesine çekmeye çalışıyordur.”
“Ahmetcan’a Almanya’dan teklif geldi”
Deneyimli teknik adam, 19 yaşındaki Ahmetcan Kaplan’a Almanya’dan transfer teklifi geldiğini ve genç oyuncunun her ligde forma giyebilecek kalitede bir isim olduğunu söylemiş oldu.
Ahmetcan’ın Trabzonspor altyapısının değerli kaynaklarından biri olduğunun altını çizen Avcı, şunları kaydetti:
“Ahmetcan, 18 ay evvelden gittiğimde idmandaydı. Mükemmel bir fizik, sol ayak ve stoper. Gelişime açık. Onu ‘Trabzon’un yüzü yapalım’ dedim. Çok değerli aralık kat etti. Fırsatı fazlaca güzel kullandı. Avrupa’da önemli yerlerden teklifler var. Oyuncunun ve kulübün menfaatleri doğrultusunda karar veririz. Ahmetcan’a Almanya’dan teklif geldi diye biliyorum. 1-2 yatırım yapan grupların takibe alıp teklif sunacağını duymuştum. Gelişime açık bir oyuncudan bahsediyoruz. Yatırımımızı hakikat yapmamız lazım. Topla bağlantısı olan bir oyuncu. Her ligde oynayabilir.”
Avcı, isimleri Trabzonspor’la anılan Halil Akbunar, Ozan Tufan, Cihan Eren Elmalı ve Oğuzhan Özyakup ile ilgili, “Tanıdığım ve çalıştığım oyuncular. Cihan Eren Elmalı çıkış yapan bir oyuncu. Konuşulan sayılar doğruysa, iç piyasada o sayıların olması mümkün değil. A Ulusal Kadro’ya seçildi. Bu isimler, yerli ve kendini kanıtlamış oyuncular. Şu an prestijiyle bir ilişkim yok. Oğuzhan’ı A Ulusal Grup’ya aldım. Beşiktaş’ta çalıştım. Daima aşağı gerçek seyretti. O denli bir niyetimiz yok.” değerlendirmesinde bulundu.