Abdullah Avcı’dan 3 yıllık imza

DeSouza

New member
UEFA Avrupa Ligi H Kümesi birinci hafta maçında konuk olduğu Macaristan’ın Ferencvaros kadrosuna 3-2 yenilen Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, oyunda kendi isimlerine eleştirecekleri biroldukca şey olduğunu söylemiş oldu.
Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya uygun başlayamadıklarını belirterek, “Oyunun başında bilhassa bizim gerimize attıkları koşuyla yediğimiz birinci gol var. Ortak olmak istedik fakat bizim üzere kadroya yakışmayacak biçimde ferdî kusurlardan goller yedik. 2-0’dan daha sonra oyuna döndük. Skor 2-1 olduğunda istediğimiz biçimde maç dönecekken, ferdi yanlıştan 3. golü yedik. 10 kişi kalan rakibimiz karşısında oyunu döndüreceğimizi, kazanacağımızı düşünüyorduk.” dedi.
İkinci yarı yaptıkları değişikliklere oyunun itedikleri noktaya gelmeye başladığını lisana getiren Avcı, şöyleki devam etti:
“İlk yarıda 3 golün 2’si ferdi kusurdan geldi. Onun haricinde durum vermedik. İkinci yarıda daha fazla topa sahip olup, düzgün oynamamız gerekiyordu. Daha süratli oynamamız, boş koşu yapmamız, kenarlardan maksada hakikat paslar atmamız lazım. İkinci gol, kenar orta. Sayılmayan 3. gol kenar orta. Bunun sayısını çoğaltmamız lazım. Bugün kaybettik. Oyunda kendi ismimize eleştireceğimiz birfazlaca şey olabilir. Olumlu tarafları daha az, olumsuz tarafları fazla. Daha kaliteli kadroyuz, daha gerçek oynamalıydık. Ona karşın kaybetmeyebilirdik. Turnuvaya yenilgiyle başladık. Nasıl başladığın değil nasıl bitirdiğin değerli. Çıkaracağımız derslere odaklanıp, pazartesi günü oynayacağımız lig maçımıza hazırlanacağız. Rakibi de tebrik ediyoruz.”
Avcı, geçen döneme bakılırsa ekibin oyununda düşüş olduğu istikametindeki bir soru üzerine, “İlk sene 6 ay çalışmıştım. Ligi 4. bitirip Avrupa kupalarına katılma hakkı elde ettikten daha sonra Trabzonspor’un şampiyonluk maksadı ve ona nazaran takım oluşmuştu. Bu amaca de Türk futbol tarihinde hiç olmayacak biçimde rakipleri yaklaştırmadan 11 puan farkla şampiyon olduğumuzda ulaşmıştık. Cornelius’un ve Ahmet Can’ın transferleri kulübe maddi kazanım sağladı. Yavaş yavaş değişim yaşardı, yaş ortalamamız düştü. Ligde Antalyaspor maçı hariç kaybettiğimiz bir karşılaşma olmadı. Geçiş periyodu olağan. Puan ortalaması yanlışsız gidiyor. Bu süreci hakikat geçtiğimizi, daha uygun oynayacağımızı düşünüyorum.” karşılığını verdi.
“Mukavelemizi 3 sene uzattık”
Bordo-mavili grubun teknik yöneticisi, Trabzonspor ile mukavelesinin uzatıldığı istikametindeki haberlere ait, şu sözleri kullandı:
“Geçen sene ligde şampiyonluğu garantilemeden Ertuğrul (Doğan) Beyefendi sözleşme uzatmak istemişti. Ben de ‘Buradayım aslına bakarsanız, sözleşmem devam ediyor. Öncelikle şampiyonluk gayesine ulaşalım. Onun için buradayım.’ demiştim. daha sonrasındasında yazın da Ertuğrul Beyefendi benle görüşmek istediğinde ‘Sen nasıl istiyorsan o biçimde olsun.’ dedim. Ertuğrul Beyefendi nasıl istediyse, o biçimde oldu. Karşılıklı, keyifli yeni bir tertiple, yeni gayelere gidebilmek için sözleşmemizi 3 sene uzattık. Kulübün ortasında değişimleri de yanlışsız biçimde yaparak 3 yıllık sözleşme teklif ettiler. Ben de hiç bir şey sormadan imzaladım. Bugün prestijiyle açıklanmış. Hem Trabzonspor hem benim adıma iyi olsun.”