Zajc İsmail Kartal hakkında konuştu: “Onunla ilgili epey müspet hissediyorum”

DeSouza

New member
Spor Toto Üstün Lig takımlarından Fenerbahçe’nin orta saha oyuncusu Miha Zajc, kulüp televizyonunda açıklamalarda bulundu.
İsmail Kartal’ın ekibe güç verdiğini belirten Zajc, “Kendisi geleli çabucak hemen 3 hafta oldu, 3 haftadır tanışıyoruz. Bu mühlet zarfında kendisini daha düzgün tanıma fırsatı bulduk, vakit içinde daha da güzel anlayacağız neler istediğini. Kendisi hakikaten kadroya bir güç kattı. Saha ortasında de gruptan daha fazla güç, daha fazla efor istiyor. Daha fazla agresif olmamızı istiyor. Bizim için düzgün bir değişiklik oldu diyebilirim. Onunla birlikte taze bir başlangıç yaptık. Ondan da epey fazla şey öğrenebiliriz zira kendisi bu kulübün efsane futbolcularından biri ve bu kulüpteki işleri nasıl yönetmesi gerektiğini hayli uygun biliyor. Onunla ilgili hayli müspet hissediyorum.” diye konuştu.
3 kulvar vurgusu
Zajc, “Lig için odağımız devam ediyor. Şu anda ortasında bulunduğumuz durumun olabilecek en âlâ durum olmadığını natürel ki biliyoruz lakin kalitemiz var ve kalitemizle amaçlarımıza ulaşabiliriz. Uzun bir dönem olacak, her kulvarda çabamızı devam ettiriyoruz. Her oyuncunun her vakit kadroya yardım edebilmek için hazır olması gerekiyor. Bizim yapabileceğimiz şey maç maç bakmak ve amaçlarımıza ulaşmak.” dedi.
Antalya’daki kampta fazlaca âlâ hazırlandıklarını belirten Sloven oyuncu, “Ligin önümüzdeki sürecine hazır olabilmek için epey çalışıyoruz. Çok fazla maç oynayacağız. ötürüsıyla ekipteki bütün oyuncular epeyce değerli. Herkese muhtaçlığımız var, her insanın gruba yardım edebilmek için hazır olması gerekiyor. Benim gelecekle ilgili müspet hissiyatlarım var. Ekibin maçları kazanmak için olan motivasyonunu görüyorum. ötürüsıyla ligin geri kalanının başlaması için sabırsızlanıyorum. Düzgün olacağını düşünüyorum.” halinde konuştu.
“Daha fazlasını vermek istiyorum”
Zajc, “kimi vakit gol atarak ekibime katkıda bulunuyorum, kimi vakit asist yapıyorum. aslına bakarsan kadroca âlâ oynarsak kesinlikle her maçta biri ön plana çıkacaktır; kimi vakit ben kimi vakit diğer bir futbolcu. Kimin olduğu fark etmez, değerli olan grup olarak düzgün oynayabilmemiz. Şayet grup olarak âlâ oynarsak istediğimiz sonuçlar da gelir. Ben kendi performansımdan dolayı memnunum lakin daha uygununu yapmak, daha fazlasını vermek istiyorum. Kadroca daha yeterli olmak istiyorum, maksadım bu.” dedi.
Miha Zajc, “Kendi ortamızda epeyce fazla konuşuyoruz. Daha evvel hocamızı tanımıyorduk, geleli 3 hafta oldu. Kendisini şu anda daha güzel tanıyoruz. Her manada gelişmemiz, her şeyi daha uygun yapmamız gerekiyor. örneğin fizikî manada. Buraya gelmemiz o yüzden hayli yeterli bir karardı. Burada yapmış olduğumuz idmanlarla, maçlarda daha fazla güce, koşma imkanına sahip olacağız. Sahanın her manasında daha uygun olabiliriz, daha âlâ de olmamız gerekiyor zira bu ekipte epey fazla kaliteli futbolcu var. Yapmamız gereken şey idman antrenman çalışmalarımıza odaklanmak ve her vakit bir daha sonraki maça bakmak.” sözlerini kullandı.

“Sadece birlikte olursak bir şeyler kazanabiliriz”
Taraftarların dayanağına de dikkat çeken Zajc, “Biz elimizde olanın her vakit en güzelini vereceğiz. Alanda sonuna kadar savaşacağız. Her gün idmanlarda elimizden gelenin en güzelini yapıyoruz. Onların takviyesine de minnettarız. Onlara şunu söylemek istiyorum; yalnızca birlikte olursak bir şeyler kazanabiliriz.” diyerek kelamlarını sonlandırdı.