“Yasal ve düzenli göçe inanıyorum”

Ethereum

New member
17 Mayıs 2023 02:29

Tarım Bakanı’nın “Dördüncü Cumhuriyet”e müdahalesi

“Göçe inanıyorum ama bunun yasal ve düzenli olduğuna”. Tarım bakanı öyle dedi Francesco Lollobrigida müdahale etti “Dördüncü Cumhuriyet” Rete 4’te “Göç fizyolojik bir gerçektir – devam ediyor Lollobrigida -. İtalya gibi göçmenlerden oluşan bir ulus göçe karşı olamaz, ancak entegrasyona izin veren bir tür yasal ve düzenli göçten yana olmalıyız”.

Lollobrigida’ya göre, hükümet “Gizli ve düzensiz göç” ile mücadele çünkü düzensiz bir şey yapmak yanlıştır”. Ve ekliyor: “Parlamento’nun halkın onlara atadığı temsil temelinde istediği yasalarımız var ve bu yasalara uymaya çalışmalıyız – diye açıklıyor -, kimse böyle düşünemez” eğer biz kanunsak, birileri onları çiğneyebilir. Düzensiz göçü durdurmalı ve organize akışlardan oluşan düzensiz göçe destek vermeli ve yardım etmeliyiz. Afrika topraklarındaki üretim ve dönüşümden elde edebileceği katma değeri vererek Afrika’nın kalkınmasına yardımcı olmaya çalışmalıyız. Bugün kendimizi tam da bu ülkelerdeki gelişme eksikliğinden dolayı böylesine yoğun bir akışı desteklerken buluyoruz” dedi.