Yaş Pasta Tadında Borcam Pastası (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Yaş Pasta Tadında Borcam Pastası Tanımı İçin Malzemeler

Keki için;

• 5 adet yumurta
  • 1 su bardağından bir parmak eksik şeker
  • Yarım su bardağı süt
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 1,5 su bardağı un
Keki ıslatmak için;

• 1 su bardağı süt
Kreması için;

• 1 paket pastacı kreması (Krem şanti ile de yapabilirsiniz)
Çikolata sosu için;

• 2,5 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı şeker
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 yemek kaşığı nişasta
  • 1 tatlı kaşığı tereyağ
  • 1 paket sütlü ya da bitter çikolata
Yaş Pasta Tadında Borcam Pastası Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Öncelikle kekimizi yaparak tanımımıza başlayalım kekimiz için; 5 adet yumurtayı karıştırma kabının içerisine alıyor ve çırpıyoruz. çabucak sonrasında şekeri de ekleyerek tekrar çırpmaya devam ediyoruz.
  2. Homojen bir kıvam elde ettikten daha sonra sütü ekliyor ve karıştırıyoruz son olarak kabartma tozu vanilya ve unu da ekleyerek kek harcımızı tamamlamış oluyoruz yağlamış olduğumuz borcama kek harcımızı döküyoruz.
  3. 180 dereceye ayarlamış olduğumuz fırında kekimizi pişiriyoruz. Kekimiz fırından çıktıktan 5 dakika daha sonra üzerine bir su bardağı sütü döküyor ve kekimizi ıslatıyoruz.
  4. Üzeri için; pastacı kreması kullandım üzerinde yazan tarife nazaran yaptım ve soğuduktan daha sonra kek harcımızın üzerine döktüm sizler dilerseniz kremşanti ile de tıpkı süreci yapabilirsiniz. Her ikisi ile de denedim her ikisi ile de tıpkı lezzeti elde ettim.
  5. Son olarak üzeri için çikolata sos hazırlıyoruz çikolata sosumuz için tenceremizin içerisine sütümüzü ekliyoruz ve sırasıyla kakao, nişasta, şeker ekleyerek karıştırıyoruz tenceremizi ocağımıza alıyoruz ve sosumuzu pişiriyoruz.
  6. Kaynamaya başladıktan daha sonra 2-3 dakika kadar daha ocakta tutmanız kâfi olacaktır. Çikolata sosunu ocaktan aldıktan daha sonra içerisine tereyağı ve çikolatayı ekliyoruz ve karıştırıyoruz.
  7. Kekimizin üzerine kremasını sürmüştük ve son olarak da soğuyan çikolata sosunu da üzerine döküyoruz.
  8. Tatlımızı hazırladıktan daha sonra 3-4saat boyunca buzdolabında dinlendiriyoruz.
  9. Tatlımız soğuduktan daha sonra dilimleyerek servis yapabilirsiniz üzerine dilediğiniz üzere süsleyebilirsiniz ben hindistan cevizi ve ceviz kullandım tanımımı deneyen herkese şimdiden afiyet olsun….
Yaş Pasta Tadında Borcam Pastası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı