“Vittorio Sgarbi'nin istifasını memnuniyetle karşılıyorum”

Ethereum

New member
Tgcom24

Sgarbi'nin hükümetin diğer üyelerinin uyumsuzluklarının kontrol edilmesi talebiyle ilgili olarak Meloni şunları söyledi: “Objektif unsurların olmasını bekledim, objektif unsurları bekleyen bir hükümete güvenebilen Sgarbi'nin de bu yönde hareket etmesini bekliyorum. hükümetin başkaları adına nesnel olmayan unsurlarla karar vermesini beklemeyin çünkü bu biraz aşırı olur. Bana öyle geliyor ki Sgarbi doğru seçimin istifa etmek olduğunu fark etti ve bu nedenle istifayı memnuniyetle karşılıyorum”.

Sgarbi: İki aşamalı istifa

“Kesinlikle istifa ettim ama zamanlama iki aşamalı bir istifayı gerektiriyor: Şu andan itibaren aktif yetkim yok ve bunları kullanmak istemiyorum. TAR kararı olumlu olsa bile istifa edeceğim ama şimdi biz Tar'ın telaffuz etmesine izin vermeliyim ve eğer istifa edersem bir cümlenin hiçbir anlamı olmaz”, La7'de istifa eden Kültür Müsteşarı dedi.

Müsteşar şöyle devam ediyor: “Açıklığa kavuşturmak istiyorum: Kesinlikle istifa ettim, ancak zamanlama benim iki aşamalı istifa dediğim şeyi gerektiriyor: şu andan itibaren aktif heyetim yok ve bunları uygulamak istemiyorum”, diye açıklıyor müsteşar. “Bir firmaya temyize uygunsuzluk tespitine devam etmesi talimatını verdim ama 'TAR'ın kararı ne olursa olsun istifa kesindir'. Kısaca 'TAR'ın kararı lehime de olsa istifa ederim' ama artık ihtiyacımız var. “TAR'ın karar vermesine izin verin ve eğer istifa edersem cezanın hiçbir anlamı yok”.