“Türkiye benim ikinci vatanım”

DeSouza

New member
Medipol Başakşehir’in dönem sonuna kadar kiralık olarak takımına kattığı Trezeguet ve Pizzi, gruba katkı sağlayacaklarına inandıklarını söylemiş oldu.
Aston Villa’dan kiralanan Trezeguet ve Benfica’dan takıma dahil edilen Pizzi, turuncu-lacivertli ekibin Başakşehir Fatih Terim Stadı yanındaki alanda gerçekleştirilen idmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Başakşehir’e transferinden dolayı fazlaca keyifli olduğunu tabir eden Trezeguet, “Başakşehir üzere büyük bir ekibe gelmekten dolayı fazlaca memnunum. Ekibime en âlâ biçimde yardımcı olmak için buraya geldim. Türkiye benim ikinci vatanım. Burada epey hoş anılarım var. Türkiye’ye döndüğüm için memnunum. Ekibime elimden gelenin en uygunuyla yardımcı olmak istiyorum. Başakşehir’i hak ettiği yere getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.
Trezeguet, “Kasımpaşa’da Diagne ile fazlaca düzgün bir ahenginiz vardı. Başakşehir’de de Okaka ile tıpkı ahengi yakalayacağını düşünüyor musun?” sorusuna, “Kasımpaşa benim için epey özel bir kulüptü. Kendilerine epey teşekkür ediyorum. birlikte geçirdiğimiz hoş vakit içinder niçiniyle bilhassa Diagne’ye epeyce teşekkür ederim. Artık Okaka ile birlikte oynayacağız. Okaka benim yeni arkadaşım değil. Daha evvel onunla Anderlecht’te birlikte oynamıştık. Özel bir karakter, kusursuz bir kişiliği var. Öbür grup arkadaşlarımızla birlikte, Başakşehir için en güzelini yapmak için uğraş göstereceğiz. Burada değerli olan ferdî performanslar değil, kadronun göstereceği kolektif oyun.” karşılığını verdi.
“kuvvetli bir kulübe geldim”
Benfica’dan transfer olan Pizzi, Başakşehir’e transferi niçiniyle memnun olduğunu belirterek, “kuvvetli bir kulübe geldim ve çalışmalarıma sıkı bir biçimde devam ediyorum. Daima birlikte Başakşehir’i hak ettiği yere getireceğiz.” dedi.
Pizzi, Başakşehir’e transfer olmadan evvel Benfica’dan ekip arkadaşı Gedson Fernandes ile konuşup konuşmadığı tarafındaki soruyu, “Gedson ile konuştum. O da Rizespor’da oynuyor. Öbür taraftan Caiçara ile de görüşmem oldu. Kendisinden kulüp ve İstanbul hakkında olumlu bilgiler aldım. Burada olmak için verdiğim karar beni epeyce memnun etti. Mevcut ortam bunu gösteriyor. Artık elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” biçiminde cevapladı.
Portekizli futbolcu son olarak, atakta biroldukça durumda rahat bir biçimde nazaranv aldığını, son sonucu teknik yönetici Emre Belözoğlu’nun vereceğini kelamlarına ekledi.