Trileçe

Leila

Global Mod
Global Mod
Trileçe Tanımı İçin Materyaller

Hamuru için;

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1/2 (yarım) çay bardağı ılık su
  • 1 fincan sıvı yağ
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • Aldığı kadar un
Sütlü şerbet için;

• 4 su bardağı süt
  • 1 paket sıvı krema
  • 1 yemek kaşığı şeker
Üzeri için;

• 1 paket krem şanti
  • Karamel sos
Trileçe Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Kabımıza yumurtaları alıp köpürene kadar düzgünce çırpalım. Şekeri de ekleyip çırpmaya devam edelim.
  2. Materyallerin hepsini katıp karıştıralım.
  3. Unu dikkatli koyun ki katı bir kıvam olmasın. Akışkan bir kıvam olması gerekiyor.
  4. Yağlı kağıt serili borcama hamurumuzu yayarak dökelim.
  5. 10 dk boyunca 170 °clik fırında 10 dkda ısısı düşürülen 150 °c fırında pişirelim.
  6. Dikkat edin fırınınız süratli pişiriyorsa ısı ayarını daha da düşürebilirsiniz.
  7. Hamurumuza kürdan batırarak pişip pişmediğini denetim edelim. Çok çabuk pişiyor.
  8. Pişen hamuru ılıması için kenara alıp dinlendirelim.
  9. Sütlü şerbeti için süt, şeker ve kremayı bir kapta karıştırıp buzdolabında bekletelim.
  10. Karamel sosu isterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Ben genelde hazır karamel sos kullanıyorum.
  11. Ilımış olan keki tepside zıt çevirip yağlı kağıdı çıkartalım. Çatalla yahut kürdanla delikler açalım.
  12. Üzerine buzdolabında soğumuş olan sütlü sosumuzu dökelim ve biraz dinlendirelim.
  13. 1 paket krem şantiyi hazırlayıp kekin üzerine sürelim. İsterseniz süslemek için biraz ayırabilirsiniz.
  14. Üzerini hamur şekillendirici aparatla biçim verebilirsiniz. Karamel sosunu dökelim. Ve ayırmış olduğumuz krem şantiyi sıkma torbasına alıp süsleyelim.
  15. 5-6 saat dinlendikten daha sonra servise hazır. Afiyet olsun.
Trileçe Tanımı Fotoğraflı Yapılışı