Trabzonspor’un şampiyonluk kupası merdivenlere resmedildi

DeSouza

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’de 2021-2022 döneminin şampiyonu Trabzonspor’un 38 yıl ortanın akabinde elde ettiği muvaffakiyetin yankıları kentte hala devam ediyor.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi grupları, 1 Nolu Beşirli Mahallesi’nde 46 basamaklı merdiveni evvel onardı, akabinde da bordo-mavi renklere boyadı.
İki sanatçı tarafınca da merdivenlere çeşitli fotoğraflar yapıldı. Yaklaşık 10 gün süren çalışma kararında, üstten bakıldığında keşan deseni, aşağıdan bakıldığında ise 2021-2022 Spor Toto Üstün Lig şampiyonluk kupasının 3d resmi ortaya çıktı.
Basamakların kenarlarına ise Trabzonspor’un kurulduğu günden bu yana tarihinde iz bırakmış futbolculardan Cemil Usta, Necati Özçağlayan, Ünal Karaman, Şota Arveladze, Hami Mandıralı, Hasan Şengün, Ali Kemal Denizci, teknik yöneticiler Özkan Sümer, Ahmet Suat Özyazıcı ve Şenol Güneş ile son şampiyonluk kupasını havaya kaldıran teknik yönetici Abdullah Avcı ve futbolcuların isimleri yazıldı.
Merdiveni kullanan yahut bölgeden geçen vatandaşların dikkatini çeken 3 boyutlu desende fotoğraf çektirmek isteyenler için ise özel bir alan oluşturuldu.
“Kutlama aktiflikleri memleketler arası alanda da hayli büyük ses getirdi”
Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, AA muhabirine, bir müddetdir yaptıkları küçük, büyük dokunuşlarla kenti Trabzonspor’un şampiyonluğuna hazırladıklarını söylemiş oldu.
Zorluoğlu, taraftarların heyecanını aşikâr bir düzeyin üzerinde tutmaya çaba ettiklerini belirterek, “Ve nihayet şampiyonlukla bir arada düzenlenen kutlama aktiflikleri yalnızca Türkiye’de değil, memleketler arası alanda da fazlaca büyük ses getirdi.” diye konuştu.
Taraftarları, şampiyonluk öncesinde de yaptıkları farklı etkinliklerle kutlamalara hazırladıklarını anımsatan Zorluoğlu, şu değerlendirmede bulundu:
“Bu etkinliklerimizi artık de Beşirli Mahallesi’nde bulunan alandaki merdivenlerde kupayı gösteren o hoş bordo-mavi uygulamalarla sürdürüyoruz. Üç boyutlu çalışmamızı yeni bitirdik, vatandaşların bu alana ilgi göstereceğine inanıyorum. Buranın, bilhassa yurt ortasından ve yurt haricinden gelen vatandaşların fotoğraf çektireceği bir alana dönüşeceğini iddia ediyorum. Küçük lakin tesirli bir dokunuş olduğunu düşünüyorum. Bu cins faaliyetlerimiz devam edecek.”
“Trabzon’umuza yakışır bir merdiven oldu”
Merdivenin bulunduğu sokakta ikamet eden Hilal Yılmaz, “Çok emek verildi, epey hoş oldu, fazlaca beğendik. Trabzon’umuza yakışır bir merdiven oldu. Trabzonspor’un renklerini taşıyan merdivenlerin devamını bekliyoruz. Öteki mahallelerdeki merdivenlerde de bu tıp uygulamaları görmek istiyoruz.” sözlerini kullandı.
Desenlerin fazlaca hoş olduğunu aktaran Özgün Kalyoncu ise “Burada hem yeni tıpkı vakitte eski antrenörler ve oyuncuların isimleri var. Uzun bir müddetnin akabinde şampiyon olan Trabzonspor’un muvaffakiyetinin hala bu çeşit etkinliklerle kutlanması hoş bir şey.” diye konuştu.
Merdivenlerin bulunduğu güzergahı kullanan Saliha Genç Ongan da uygulamayı gerçekleştiren ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Ongan, fanatik Trabzonspor taraftarı olduğunu lisana getirerek, şöyleki devam etti:
“Bu merdivenlere bayıldım, mükemmel olmuş. Biz duygusal insanlarız, kentimizin kadrosu olduğu için Trabzonsporluyuz. Bizim için Türkiye’nin hepsi Trabzonsporlu, biz o denli görüyoruz. Bu merdivende yapılan uygulamanın başkalarına de yapılarak sayılarının artmasını istiyoruz. Merdivenleri bu biçimde görür görmez güzelimize gitti, duygulanıyoruz.”
Bordo-mavili ekibin kent için ehemmiyetine değinen Ongan, şunları kaydetti:
“Biz Trabzonspor’la yatarız, Trabzonspor’la kalkarız. Ekibimiz kazandığı vakit seviniriz, kaybettiği vakit üzülürüz. Lakin alışılmış ki her vakit yanındayız. Şampiyonluk kutlamalarında da fazlaca sevindik. Millet Bahçesi’ne ailemle birlikte gittim, fevkalade bir şeydi. Merdivenlere yapılan kupa da aşağıdan bakınca canlı üzere duruyor. Atletlerin, Abdullah Avcı’nın ismi var burada. Oyuncuların isimlerini okuyunca kendilerini görmüş üzere, maç seyreder üzere oldum.”
Necati Berber de Trabzonspor’un bütün şampiyonluklarını gördüğünü, maçlarını da yakından takip ettiğini aktardı.
Berber, merdivenleri epeyce beğendiğini tabir ederek, “Futbolcuların hepsini tanıyorum. Ortadan epey vakit geçtiğinden dolayı şampiyonluk bizim için bu kadar kıymetli oldu, yoksa kadronun öbür şampiyonlukları da fazlaca hoştu. Trabzon’da bu tıp merdivenlerin hepsine buna benzeri desenlerin yapılması lazım.” diye konuştu.