Teixeira’dan beIN SPORTS’a özel açıklamalar

DeSouza

New member
Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Alex Teixeira, beIN SPORTS ekranlarında Gürler Akgün’ün konuğu oldu. Yapılan röportajda Teixeira, samimi açıklamalarda bulundu.
Teixeira, “Başkanımız, beni buraya getirmek için hayli gayret harcadı, teşekkür ederim. Taraftarımız da epeyce istedi, fazlaca katkı sağladı. Onlara da teşekkür ederim. Beni olağanüstü karşıladılar.” dedi.
Geçirdiği sakatlığa da değinen yıldız oyuncu, “Beşiktaş serüvenime yeterli başladım, gol attım, ekibe katkı yapıyordum lakin mesleğimde hiç yaşamadığım biçimde art geriye sakatlıklar yaşadım. En güç vakit içinderda kadronun yanında olamadım. Bu beni hayli üzdü. Şu an hayli düzgünüm, hiç bir kasvetim yok.” halinde konuştu.
Teixeira kelamlarına, “tekrar sakatlıklar yaşamadan Beşiktaş’a katkı sağlayacağım. Beşiktaş’ta neler yapabileceğimi biliyorum. Sakatlıklar olmadığı vakit Alex Teixeira’nın kim olduğunu herkes gorecek.” halinde devam etti.
Liverpool’un kapısından döndü
Geçmişteki transfer serüvenine değinen Alex Teixeira, “Liverpool’a gitmek istiyordum ancak Shakhtar çok yüksek sayılar istedi. Liverpool o paralara çıkamadı, Shakhtar işi yokuşa sürdü. O süreçte epeyce yorulmuştum. Çin fırsatı çıktı, düzgün sayı teklif ettiler. Ailemi düşündüm, daha sonrasında kabul etmiştim.” tabirlerini kullandı.
Talisca vurgusu
Teixeira, “Talisca fazlaca güzel bir oyuncu. Çin’de ona karşı oynadım. Duran toplar, son vuruşlar, asistler… İnanılmaz bir oyuncu. Beşiktaş maçlarını da izledim, şahane işler yapmış. Beşiktaş’ta birlikte oynamak isterim. Bu benim verebileceğim bir karar değil. Talisca burada âlâ işler yaptı lakin ben daha güzellerini yapmak istiyorum. her insanın kendi öyküsü vardır. Çok beğendiğim bir oyuncu.” dedi.
Sergen Yalçın’a da değinen orta saha, “Sergen Yalçın büyük bir hoca, büyük bir futbolcu. Ona fazlaca hürmet duyuyorum. Sakatlığımdan dolayı onun periyodunda uygun işler yapamadım. Sergen Hoca’ya mesleğinde muvaffakiyetler dilerim. Beşerler konuşuyor fakat bunlar palavra. Sergen Hoca ile aram fazlaca iyiydi” sözlerini kullandı.
Teixeira, “İlk maçımda taraftarı görür görmez inanamadım. Tüylerim diken diken oldu. Beni karşıladıkları birinci maçı ölene kadar unutmayacağım. Brezilya’da bile bu biçimde bir taraftar topluluğu yok. Bana hissettirdiklerini ömrüm boyunca unutmayacağım.Hedefim her vakit şampiyon olmak. Kağıt üzerinde en çok hak eden, en kaliteli kadroyuz. Ligi en üst düzeyde bitirmek istiyoruz. En üst düzey neresi olacak bakılırsaceğiz.” biçiminde konuştu.