“Striano'nun eylemlerinin bireysel olmadığına inanıyorum”

Ethereum

New member
06 Mart 2024 21.50

Mafyayla Mücadele Komisyonu'nda Savcı Melillo: “Veri tabanımız bir kara delik değil, gizliliği korumaya yönelik araçların yeterliliğini değerlendirin”

Tgcom24
“İstismar dosyalarıyla tecrübem var, mağdurum”

Ve şunu ekliyor: “Bu benim kişisel değerlendirmem. Ancak aynı zamanda, 2006 yılında Pio Pompa'ya emanet edilen Sismi genel merkezinin paralel arşivlerinde bulunanlar gibi gerçek taciz içeren dosyaların kurbanı olarak da oldukça deneyimim var.” Her halükarda Melillo, Mafyayla Mücadele Komisyonu önündeki duruşmada şunu gözlemledi: “Meslektaşım Cantone'un soruşturmasının merkezi unsuru, tam olarak Stiano'nun kişiliğinin ve ilişkiler sisteminin tanımı olacaktır”.

“Veritabanımız bir kara delik değil”

Savcı daha sonra şu açıklamayı yaptı: “Veri tabanımızda, bir “kara delik” olmaktan çok uzak, finansal sistemde üretilen ve mali istihbarat birimi tarafından iletilen az sayıda SOS (şüpheli işlem raporu) buluyoruz.” bölge savcılığının her sulh yargıcının soruşturmalarının tamlığı ve etkinliği için temel bir araçtır”.

“Bilgisayar ağlarımızın zayıflığı”

Ayrıca Melillo, “bilgisayar ağlarımızın olağanüstü zayıflığından” söz etti; bu zayıflık, “her şeyden önce adaletin idaresini ilgilendiriyor. Ve bu yalnızca gizli verilere yönelik iç veya dış saldırılar karşısında değil, aynı zamanda aralarındaki nesnel orantısızlık nedeniyle.” suçun dijital boyutu ve sistemimizin bununla mücadele etme yeteneği. Bir süredir siber boyutu yeterince yönetmeden mafyaları ve terörizmi etkili bir şekilde soruşturmanın imkansız olduğuna inandım”.

“Gizliliğin korunmasına yönelik araçların yeterliliğinin değerlendirilmesi”

Ve yine: “Gizli bilgileri yöneten tüm kurumların şeffaflık, doğruluk ve güvenilirlik imajına yük olan risklerin aşırı ciddiyetinin farkındalığının, mevcut teknolojik araçların yeterliliğinin değerlendirilmesine faydalı bir şekilde katkıda bulunabileceğine inanıyorum. Resmi ve soruşturmaya ilişkin gizliliğin korunmasını sağlamak ve aynı zamanda ilgili kişilerin bu bilgilerin ve diğer bilgi varlıklarının olası kötüye kullanılmasından korunmasını sağlamak ve aynı zamanda bilgilerin güvenliğini korumak için gerekli yasal araçlar ve kamu yönetimi yapıları. Cumhuriyet”.

İlgili