sözlerden sonra Emiliano Comune Bari feshedilmeli

Ethereum

New member
Decaro: “Emiliano hatırlamıyor, patron kız kardeşinin evine hiç gitmedi”

“Neredeyse yirmi yıl önceki bu özel olaya gelince, Emiliano pek iyi hatırlamıyor. Bari'yi kapatmaya başladığımızda mahallenin büyük bir kısmından gelen protestolara rağmen bana tüm desteğini verdiği kesinlikle doğru. Vecchia arabadaydı ama hiçbir kız kardeşimin evine gitmedim.” Bari belediye başkanı Antonio Decaro, Apulia valisinin patron Capriati'nin kız kardeşinin evine kadar kendisine eşlik ettiğini söyleyen sözlerine atıfta bulunarak.

Mafya karşıtlığı: “Emiliano'nun sözleri Komisyon tarafından daha fazla araştırılmayı hak ediyor”

“Başkan Emiliano'nun kamuoyuna açıkladığı açıklamalar, mafyayla mücadele komisyonu tarafından derinlemesine incelenmeye değer.” Böylece Mafyayla Mücadele Komisyonu'nun başkan yardımcısı Mauro D'Attis oldu. “Bari vakasında – diye devam ediyor D'Attis – tüm belgeleri elde etmenin yanı sıra bir dizi duruşma da planlanmalı. Bunlar arasında, bugün Bari'nin belediye şirketi olan Amtab'ın eski başkanı Antonio Di Matteo'nun duruşması da var. yerel bir gazetede hileli yarışmalardan, şikayetlerden ve hepsinden önemlisi sessizlikten bahsediyor: her yerde dikkatli bir incelemeyi hak eden, çok ciddi, patolojik bir tablo çizen sözler.”

Crippa (Lig): Emiliano'nun sözlerinin ardından Bari Belediyesi feshedilmeli |  Decaro: Başkan hatırlamıyor, patronun kız kardeşinin evine hiç gitmemiş |  Mafyaya karşı: Daha derine ineceğiz - fotoğraf 1

Tgcom24
Apulian valisi Emiliano'nun sözleri

Emiliano, “Bari'den Ellerinizi Çekin” gösterisinin sahnesinden, (Bari'nin) belediye başkanı ve Decaro'nun meclis üyesi olduğu dönemde yaşanan bir olayı anlattı: “Kapının çalındığını duyuyorum. Decaro bir paçavra gibi beyaz bir halde içeri giriyor ve bana şunu söylüyor: San Pietro meydanında olduğunu ve Bari'nin eski yasaklı trafik bölgesinde teftiş yaptığı için birinin arkasına silah dayadığını söyledi.İkimiz Antonio Capriati'nin kız kardeşinin evine gittik. O mahallenin patronu ve ben ona bu mühendisin benim meclis üyem olduğunu ve burada çocuklara araba çarpma tehlikesi olduğu için çalışması gerektiğini anlatmaya gittim. Bu yüzden yardıma ihtiyacı olursa onu emanet edeceğim. onu sana.”

Emiliano'nun açıklaması: “Decaro ile patronun kız kardeşine mi? Ona bazı şeylerin değiştiğini anlatmaya gittim”

Bari'deki gösteri sırasında söylenen sözlerin yarattığı tartışmanın ardından Puglia valisinden not geldi. Bölge Başkanı, “Meydanda bulunan 20 bin kişinin çok iyi anladığı bir cümlenin yanlış anlaşıldığını ajanslarda okudum” dedi. Bari Vecchia'yı trafiğe kapattığımızda yaşanan bir olayı aktardım. Meclis üyemi çalıştığı yerleri terk etmeye davet ettiklerinde, tutuklayıp mahkemeye gönderdiğim ve ardından cinayetten mahkum ettiğim patron Antonio Capriati'nin sabıka kaydı olmayan kız kardeşinin yanına bizzat gittim. işlerin değiştiğini anlayan, bu tür tavırlara artık hoşgörü gösterilmeyen, meclis üyesine yalnızca medeni ve nazik bir şekilde hitap edebilen (ve burada abartılı bir şekilde 'İçkiye, yardıma ihtiyacı olursa onu sana emanet edeceğim') anlayan biri. Vali, işini yapmak için oradaydı” dedi.

“Birkaç ay sonra Bari Belediyesi olarak yakınlarda bulunan Capriati ailesinin evlerine el koyduğumuzda kimse itiraz etmedi ve artık o evler önemli sosyal merkezler haline geldi ve bir daha da kimse onları rahatsız etmedi. Gerçekler bunlar. Benim fikrim bu. Çünkü Decaro, eski Bari'de ZTL'yi oluşturarak trafik konseyi üyesi olarak işini sakin bir şekilde bitirebildi ve Aziz Petrus Meydanı'nı özgürleştirmek için muazzam bir iş başardık. tam olarak tanımlanmamış ve her sorunu telaşsızca çözen ve sorun yaratanları sakinleştiren belediye başkanı figürünün yetkisiyle durdurulması gereken bir gerçekle karşı karşıyayız”, diye tamamladı Puglia bölgesi başkanı. Açıkçası herkesi ikna etmeyen açıklamalar. Lig'den başlayarak, sekreter yardımcısı Crippa, Bari Belediyesi'nin derhal feshedilmesi çağrısında bulunuyor.

Patronun kız kardeşi: “Decaro buraya hiç gelmedi”

“Decaro'yu hiç görmedim, buraya hiç gelmedi.” Bari Vecchia'nın patronu Antonio'nun 30 yılı aşkın süredir hapiste olan kız kardeşi Lina Capriati, Tg1'e Puglia başkanı Michele Emiliano tarafından sorgulandığını ve o zamanki Ulaştırma Konseyi Üyesi Antonio Decaro'yu evine getirdiğini söyledi.

Bari Vecchia'nın ara sokaklarında röportaj yapan mevcut belediye başkanının Emiliano ile evine gidip gitmediği sorulduğunda, şöyle tekrarlıyor: “Asla, asla böyle bir şey olmadı, Decaro'yu Emiliano ile hiç görmedim, Decaro ne zaman buraya geldi”. Aileden bir başka kadın da evden çıkıyor ve şöyle diyor: “Decaro'ya gitsek bizi kabul etmez bile. Bu kişinin bizi tanıdığını nasıl söylersin?”