“Siyasi şiddete dönüşün sık sık belirtileri”

Ethereum

New member
“CGIL’e yönelik aşırı sağ saldırı kabul edilemez”

Giorgia Meloni, aşırı sağcı üslerin Roma’daki CGIL karargahına yönelik saldırısını ve “BR’ye atıfta bulunan anarşist hareketlerin” eylemlerini “kabul edilemez” olarak tanımladı.

“RDC iflas etti, çalışabilene devlet destek vermesin”

Başbakan, “M5’lerin ilk fikrinde bile vatandaşın geliri yıllık maaş olarak değil, geçiş aracı olarak öngörülüyordu. Üç yıl boyunca sübvansiyonu alıp kendini başlangıç durumunda bulanlar var.” “Size bir soru soruyorum: 33 yaşında çalışma şartlarını düzeltmeden 30 yaşında bir erkek çocuk daha mı zengin, daha mı fakir? hata: çalışabilen ve çalışamayan aynı kazanı koymak, herkese aynı cevabı vermek, yardım ve aktif politikaları üst üste getirmek, iş tekliflerini caydırmak ve düzensiz çalışmayı desteklemek, çok çalışanların vergi gelirleriyle Devlet tarafından sürdürülmek, Rdc’ye sahip olanların aldığından biraz daha fazlasını alıyoruz. Çalışamayanları korumak istiyoruz ama çalışabilenler için çözüm, insan gücü gerektiren sektörlerde asgari ücretle de olsa insana yakışır işler veya eğitim kursları sunmaktır” .

“Fakirlere gelir değil iş vermek istiyorum”

CGIL sekreteri Maurizio Landini raporunda “Vatandaşlık Gelirini değiştirdiğimize göre, kendi kendine yoksulların bize ne yaptığını sordu. Yoksullar bize hiçbir şey yapmadı ve bu yüzden onları oradan çıkarmak istedik. Bu şart ve bunu yapmanın tek yolu ona bir iş vermek.”

“Çalışanlar için de sabit vergi”

Vergi reformuyla ilgili olarak Meloni, “kendi hesabına çalışanlar için yaptığımız gibi, çalışanlar için de yıllara veya bir önceki yıla göre ücret artışları üzerinden sabit bir vergi getirilmesini” yineledi. Yeni düzenlemeler aynı zamanda “Irpef oranlarının aşamalı olarak düşürülmesini öngörüyor, bu geriye kalan aşamalılığın ortadan kaldırılması anlamına gelmiyor. Bizim fikrimizde, örneğin, bu, birinci, en düşük, birçok çalışanı içine dahil etmek”.

“Ailenin merkeziyetçiliği için büyük bir plana ihtiyacımız var”

Başbakan, “Bir kışla değil, demografik bir buzullaşmayla karşı karşıyayız” dedi. “Bence demografik GSYİH’mız olan bu sorunu, önümüzde gelecek yılları ele almak için, ailenin merkeziliğini yeniden başlatacak etkileyici bir ekonomik ama aynı zamanda kültürel planın zorluğu olduğunu düşünüyorum”.

“Yüzleşme sahte değil, seni her zaman dinleyeceğiz”

İtalya Kardeşler’in lideri, “Bazı konularda anlaşmaya varmak daha kolay, bazılarında ise oldukça zor olacak ama bu denememeniz gerektiği anlamına gelmiyor” diye devam etti. “Bakanlarla birkaç ayda 20 görüşme fırsatı saydım. Bu yüzleşmeyi sahte bulmuyorum ve anlaşamasak bile verimli buluyorum. Yaklaşımımız samimi olursa onlardan da ders çıkarabileceğime inanıyorum. Benden çok uzak olanlar. Bir önyargıdan yola çıkmadan tevazu sahibi olmalıyız çünkü tüm İtalyanları temsil etmek benim sorumluluğumdur.” Dinleyicilere doğrudan hitap eden Meloni, sözlerini şöyle bitirdi: “Taleplerinizi indirim yapmadan hükümete iletin. Aynı fikirde olmayabiliriz, ancak bu talepler her zaman ciddi ve önyargısız bir şekilde dinlenecektir. Bu, İtalyanlara karşı verilen bir taahhüttür ve ben bunu sürdürmeye niyetliyim.” “.