Serdar Saatçı’nın gayesi Avrupa’da forma giymek

DeSouza

New member
Beşiktaş ve Ümit Ulusal Futbol Ekibi’nin stoperlerinden Serdar Saatçı, her genç oyuncunun maksadının Avrupa’da oynamak olduğunu, siyah-beyazlı kulübün yanlışsız vakit geldiğinde buna karar vereceğini söylemiş oldu.
Serdar, 2023 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 10 Haziran Cuma günü İstanbul’da Kazakistan ve 14 Haziran Salı günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak Ümit Ulusal Kadro’nun kampında AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Serdar, I Kümesi’nde 7 puanla 3. sırada bulunduklarını hatırlatarak, “Bizim gayemiz başından beri belirliydi. Biraz şanssızlık oldu fakat maksadımızdan hiç bir vakit vazgeçmedik. İnşallah önümüzdeki iki maçı da kazanıp kümesi en uygun biçimde tamamlamak istiyoruz. Uygun çalışıyoruz. Bu süreci âlâ atlatacağımızı düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.
“Hedefim her zamanki üzere Beşiktaş formasını en düzgün biçimde temsil edebilmek.” diyen genç futbolcu, “Avrupa her gencin hayalidir ve buna kulüp karar verir. Kulüp ne vakit beni hazır görürse, bu biçimde gerekeni yapar.” diye konuştu.
Avrupa’da biroldukca ligi beğendiğini lisana getiren Serdar Saatçı, “İtalya, İngiltere, İskoçya liglerini beğeniyorum. İskoçya’nın da savunma yüklü taktikleri oluyor. Beğendiğim ligler olarak bunları söyleyebilirim.” açıklamasında bulundu.
Serdar, “A Ulusal Kadro’nun en kuvvetli olduğu bölgelerden biri stoper. Kendini A Ulusal Kadro stoperleri içindeki rekabete hazır hissediyor musun?” sorusuna, “Futbolun da hedefi bu. Kendine bir gaye koymalısın ve bu amaçtan hiç bir vakit vazgeçmemelisin. Ben de kendimi her vakit en üstte görüyorum, zira rekabeti seviyorum. Rekabet olursa hem futbol güzelleşir birebir vakitte gelişirsin. Gayem doğal ki A Ulusal Kadro.” karşılığını verdi.
“Valerien Hoca üstüme fazlaca düşüyor”
Beşiktaş’ın Fransız teknik yöneticisi Valerien Ismael ile hayli yeterli bir diyaloğu olduğunun altını çizen genç futbolcu, “Valerien Hoca üstüme fazlaca düşüyor. En uygununu yapmamı istiyor. Saha haricindeki duruşu ile idmandaki duruşu tıpkı. Yalnızca benim değil, tüm gençlerin üzerine fazlaca düşüyor. Bizi geliştirmek istiyor. Bizim bu düzeyde olmadığımızın farkında. Bize bir şeyler katmak için üzerimizde hayli duruyor. Valerien Hoca ile aramız yeterli.” değerlendirmesinde bulundu.
Serdar Saatçı, Beşiktaş’taki unutamadığı anlarla ilgili, “Unutamadığım an, Şampiyonlar Ligi ve attığım gol diyebilirim. Zira ikisinde de epey fazla his var. Küçüklükten beri formasına aşık olduğu ekipte gol atmak her çocuğun hayalidir. Ben de bunu gerçekleştirdim. O an memnundum. Bir de Şampiyonlar Ligi üzere büyük bir turnuva ortasında olup, bir maça birinci 11’de başlamak, anlatılamayacak şeyler.” halinde konuştu.
Son olarak Beşiktaş taraftarlarına da bildiri gönderen Serdar, “Beşiktaş taraftarlarını epey seviyorum. Onları fazlaca başka bir yerde tutuyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.