Şenol Güneş’ten flaş sözler! Ronaldo, Masuaku, Talisca…

DeSouza

New member
Beşiktaş teknik yöneticisi Şenol Güneş, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında kıymetli açıklamalarda bulundu.
Güneş, “Konuşup tartışmak susmaktan daha uygundur. Antalya’da bir tane daha bu biçimde bir toplantı yapacağım. Yarından itibaren oyuncu istendiği vakit da 1 yahut 2 oyuncu vererek basının huzurunda konuşmalar olacaktır.” dedi.
Dünya Kupası niçiniyle verilen ortada yaptıkları idmanları kıymetlendiren Güneş, “Antrenmanlarda da badireler oldu. Bugün sabahki antrenmanımız kuvvet ve alanda çalışmaydı. Pazartesi günü iki antrenmanı da açık tutabilirim. Vakit zaman basın gelebilir isterse. Daima beraberyiz. Tıpkı işi yapıyoruz aslında. Gerçek bilgiler verilirse sağlıklı çalışırız.” dedi.
“Gruplaşmalara tahammülümüz yok”
Güneş, “Aile ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Burada sıcak hava oluşturabilirsek daha büyük sinerji olacaktır. Gruplaşmalara tahammülümüz yok. Bir kişi bile olsa burada durmayacak. Bu yükü daima bir arada kaldıracağız. Çalıştığım arkadaşlar da buna hazır olmalı.” diye konuştu.
Beşiktaş teknik yöneticisi, “Oynayacağımız oyun hepimizin keyfine bakılırsa olsun. Coşkulu bir oyun olacak. Geçmiş oyunlardan daha uygun, hakikat, ne yaptığını bilen ekip olmak istiyoruz. Muhakkak taviz vermeyiz. Basın da tenkitlerle bize yardımcı olabilir.” tabirlerini kullandı.
“Sorumluluk almaktan imtina ettiler”

Tecrübeli teknik adam, “Çok aykırı kırılmalar oldu. Kadro kırılganlık gösterdi. Sorumluluk almaktan imtina ettiler. Kaçmanın kimseye faydası yok. Üstüne gideceğiz. hiç bir mevzuda pes etmek yok. İşini uygun yapmayı ön plana çıkaracağız. O esasen kararı getirir. Getirmezse gücümüz yetmedi deriz. Grupta bir güç kuvvet badiresi var. Çalışmalarda bulunu da görüyoruz. Şu anda çalıştığımız kümenin sayısı az. Genç ekiplerden oyuncular aldık. Kampın birinci devrinde kuvvet dayanıklılık çalışmaları yapacağız.” halinde konuştu.
Brezilya Ulusal Kadrosu’ndan örnek veren Güneş, “Rakibi kovalayan, kovalanan bir kadro olmak istiyoruz. Nasıl futbol istiyorsun derseniz? Brezilya üzere. Brezilya üzere kusursuz olmasak bile Brezilya üzere olmak bize adım attırır.” dedi.

“Alli bir adım atarsa ona üç adım atacağım”

Dele Alli hakkında konuşan Güneş, “Dele Alli sarfiyat mi, gitmez mi bilmiyorum ancak çalışmayla epey değişeceğini düşünüyorum. Tabana vurmuş durumdayken çıkış yapabilir. O bana bir adım atarsa, ben ona üç atacağım. Ondan faydalanabiliriz lakin bu türlü devam ederse konuşulacak bir şey yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Onur Bulut cevabı
Yukatel Kayserispor forması giyen Onur Bulut’u transfer etmek isteyip istemediği sorulan Güneş, “Elimde Rosier üzere bir oyuncu varken o mevkiye transfer yapmayı pek düşünmem. Onur şu anda uygun bir bek ve burada olmasını daima isterim.” diye konuştu.

“Ghezzal ne kadar verimli goreceğiz”

Sakatlığı bulunan Ghezzal hakkında da konuşan Güneş, “Ghezzal düzgün oyuncu, uygun karakter. Kadroda 7-8 tane bu tip başkan oyuncu olursa başarılı oluruz. Kaptanlık da kendisinde esasen. Olmadığına nazaran bir an evvelce uygunlaşmasını bekliyoruz. Tabipler şubat başına ortamıza katılacağını söylemiş olduler. Ne kadar verimli goreceğiz.” sözlerini kullandı.

Ronaldo ve Quaresma sözleri
Quaresma ve Ronaldo hakkında sorulan soruyu da cevaplayan Güneş, “Cristiano Ronaldo’yu şu anda alamayız. Bugün Dele Alli’ye Quaresma’yı örnek gösterdim. O yaşta o kadar çalışması olağanüstü. Egoları var lakin olabilir, kusursuz şeyler kattı. Ben antrenörlüğü bitirdiğimde o başlarsa, sevinirim.” biçiminde konuştu.

Dünya Kupası’ndaki favorisinden de bahseden Şenol Güneş, “Brezilya’nın bu oyun biçimiyle finalde olmasını isterim. Finalde İngiltere-Brezilya oynasın isterim. Farklı kıtalardan iki grubun final oynaması beni şad eder.” dedi.

“Talisca bedavaya gelirse alırım”

Güneş, “Talisca beğendiğim bir oyuncu, ucuz ya da parasız gelirse alırım. Menajerler oyuncular üzerinden yazıp çizdiriyorlar, bak bana soru geliyor. Arayalım, gelmek istiyorsa buyur deriz.”

Masuaku takımda kalacak mı?

Son devirlerde grupta istemediği belirtilen Masuaku hakkında da konuşan Güneş, “Sağlıklı ise ben ayaklarını beğeniyorum. Arthur Masuaku fazlaca yazılıyor. kuvvetli dönerse, deneyimi ve yeteneği var. şayet olmazsa diğerine bakacağız.” sözlerini kullandı.