Seçimleri kaybettim, en iyi gün değil

Ethereum

New member
27 Şubat 2024, 20:58

Başbakanlık reformuyla birlikte başbakan şöyle açıkladı: “Yapmak istediğim şey, kimin yöneteceğini vatandaşların seçmesi ve eğer evlerine giderlerse oy vermeye geri dönmeleri: bu demokrasidir”

Tgcom24
“Demokrasi ödüllendirilir, otoriterlik riski yoktur”

Meloni, başbakanlık reformuyla ilgili şunları söyledi: “Yapmak istediğim şey, vatandaşların kimin yöneteceğini seçmesi ve evlerine dönerlerse tekrar oy kullanabilmeleri: bu demokrasi. Anayasal reformla ilgili suçlamalar var, ünlü bir anayasa reformu. ABD'li yorumcu Mussolini'den alıntı yaptı çünkü birkaç oyla çoğunluğa sahip olmanın mümkün olacağını söylüyordu: bu Fransa gibi çeşitli demokrasilerde oluyor”.

“Kendimi iyi görürüm ama iyiyi asla küçümsemem”

Başbakan, yabancı basın muhabirlerinin katıldığı akşam yemeğinde, “Kendimi saygın ve iyi bir insan olarak görüyorum ve kötü olmaya zorlanan iyi bir insanın potansiyel kötülüğünü asla hafife almamamız gerektiğini biliyorum” dedi. en çok öfkelenenler ise “sadakatsizlik, aşağılanma ve rastgele kaybetme, ki bu bana sık sık oluyor, diyelim ki bu yıl pek iyi başlamadı”.

“Palazzo Chigi'de olmayı sevmiyorum, bu yüzden orada kalabilirim”

“Ben de sizin gibi bir gazeteciyim,” diye devam etti Meloni, ama her şeyden önce varlığının üçte ikisini siyasi bağlılığa adamış biriyim ki bunu sivil bağlılığın en olağanüstü biçimi olarak görüyorum. Palazzo Chigi'ye varmayı asla hayal etmezdim. , Orada olmayı sevmiyorum ve tam da bu nedenle diğerlerinden daha uzun süre orada kalabilirim.İşbirlikçilerimden biri mottomun 'hepimiz öleceğiz' olduğunu söylüyor: İyimser değilim, bardağın yarısını hep boş görüyorum, ancak her zaman mümkün olan en kötü senaryoyu görerek tüm senaryoları çözebiliyorum.”

“İtalya'ya saygı gösterilmezse sinirlenirim, güvenilirliğini geri verin”

“Kızımdan sonra en çok sevdiğim şey milletimdir” dedi ve İtalya'ya saygısızlık edilmesi beni kızdırıyor. Bir vatansever olarak İtalya'nın küçümsendiği, ciddiyetsiz ve güvenilmez görüldüğü bir vatansever olarak acı çektim. Bu milletin inandırıcılığını sağlamak, bazen etkili olan bir hikayeyi tersine çevirmek: spagetti ve mandolin İtalya, güvenemeyeceğiniz İtalya.”

İlgili