Sardunya, Meloni-Salvini-Tajani: merkez sağ Truzzu için birleşti

Ethereum

New member
Tgcom24

Başbakan, Bakanlar Kurulu'nun ardından, Birlik Sekreteri ile aynı uçakla Sardunya'ya ulaştı ve dizilişteki müdahaleler dizisi öncesinde sahne arkasında birkaç dakika konuştuğu ve üç liderin de şunları yinelediği belirtildi: Yürütmenin istikrarı risk altında değil.

Giorgia Meloni'nin Sardunya'daki sözleri

İtalya Kardeşler'in lideri, “Bugün İtalya artık küçümsenen, arkadan bakan, her zaman incelenen bir ulus değil” dedi. “Saygı duyulan, birikimlerini yatırmaya değer bir millet, bu bizim ekonomik tercihlerimizin ama aynı zamanda çoğunluğumuzun birliğinin sonucudur. Gerçek şu ki bu hükümet beş yıl sürecek. İstediklerini yazabilirler. Kısıtlılıktan dolayı bir arada değiliz ama 30 yıldır kendi isteğimizle bir aradayız. Çünkü vizyonumuz uyumlu, çünkü gerçekleştirecek bir projemiz var”. Giorgia Meloni'ye göre Lega ve Forza Italia'dan oluşan grup, “ara sıra tartışan” ama sonunda “sentez bulmakta hiç zorluk çekmeyen” bir “topluluk, birbirine kenetlenmiş bir aile”.

Meloni aday Alessandra Todde hakkında şaka yapıyor

Meloni ayrıca bu konuda şaka yaptı merkez sol aday Alessandra Todde: “Aydınlık dolu bir röportajını okudum, ona neden Truzzu'yu değil de onu seçmeleri gerektiğini sordular. 'Anti-faşizm için'. Güzel, somut, anlaşılır, yenilikçi bir program”, dedi gülümseyerek ve 3.500 kişinin önünde konuşmasını bitirirken mitinge katılan kişiler.

Salvini ve Tajani'nin müdahalesi

Konsept Salvini ve Tajani tarafından da yinelendi. Birliğin lideri, “Birlik en değerli değerdir. Bazı gazeteler Giorgia ile aramıza ne kadar mesafe koymaya çalışırsa, biz de bir dakika bile az değil, beş yıl boyunca tek kişi olarak birlikte daha fazla ilerlemeye çalışırız” diye güvence verdi. Bakan, “Bizi ne kadar kavga ettirmeye çalışırlarsa, sadece siyasi ittifaktan ibaret olmayan bir şeyi de o kadar sağlamlaştırıyorlar” diye güvence verdi. Diğer başbakan yardımcısı da aynı görüşte ve Cumartesi günü Roma'da Forza Italia'nın resmi ulusal sekreteri seçilecek. Tajani, “Soldaki beyefendiler ve sürekli tartıştığımızı söyleyen gazeteler için üzülüyorum. Canları sağ olsun, iyi anlaşıyoruz ve seçimleri kazanmak için birlikte çalışıyoruz” dedi.

Schlein: “Sardunyalıların geleceği tehlikede, Meloni herkese saldırıyor ama…”

Elly Schlein, “Giorgia Meloni'nin Sardinya'daki mitingini takip ediyordum ve muhalefete, önceki hükümet olan Alessandra Todde'ye saldırmasını merak ettim, ancak Sardunya'daki beş yıllık sağcı hükümette tek bir sonuç elde etmediğini gördüm”, diye yanıtladı . “Sağlık hizmetleri hakkında konuşmaması beni şaşırtmadı, çünkü Sardunya'da sağlık hizmetleri İtalya'da onuncu sıradan yirminci sıraya yükseldi ve hükümet hâlâ kesintiler yapıyor. Ulaşım hakkında konuşmaması beni şaşırtmıyor, göz önüne alındığında hükümetin bölgesel sürekliliği kötüleştirdiğini ve “O, demiryollarının on dokuzuncu yüzyıldaki kadar yavaş olduğu Sardunya'da hareketliliği artırmak için hiçbir ödeme yapmayan bir bakan. Ancak Sardunyalıların unutmadığına ve aldanmayacağına inanıyorum. Todde'a oy vererek bu sağcı eve gönderebilir ve geleceklerini geri alabilirler.”

Conte'den Sardinyalılara: “Todde sizin için en iyi şans”

Giuseppe Conte'ye göre, Sardunyalılar “Sardunya'yı kazaya sürükleyen merkez sağ treni durdurma fırsatına sahipler. Ve en iyi fırsatı Alessandra Todde sunuyor: Tanıdığım ve takdir ettiğim bir Sardunyalı, hemşehrim. ciddiyeti, dürüstlüğü ve Ekonomik Kalkınmadan Sorumlu Bakan Yardımcısı ve 5 Yıldız Hareketi'nin başkan yardımcısı olarak yanımda olmasını istediğim için.”