“Şampiyonluk için artık her şey hazır”

DeSouza

New member
Fenerbahçe Futbol Ekibi’ndeki nazaranvi sona eren teknik yönetici İsmail Kartal, şampiyonluk için sarı-lacivertli topluluğun yolunun açıldığını söylemiş oldu.
Kartal, Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübünün 2021 yılı olağan olağan mali genel şura toplantısında konuştu.
Eşi ve oğluyla kürsüde yer alan Kartal, kendisine gösterilen sevgi sebebiyle tüm topluluğa teşekkür etti.
Ailecek Fenerbahçeli olduklarını hatırlatan Kartal, “Ben Fenerbahçeli İsmail Kartal olduysam bu arma yardımıyla oldum. Fenerbahçe’nin armasının manası bence göründüğünden, yazılandan epeyce daha büyüktür. Samandıra’da boş vakit içinderımızda bu armanın tartışmasını yaptığımızda, dünyada eşinin benzerinin olmadığı bir arma olduğunu gördük.” dedi.
Sezonu kendilerine yakışır bir biçimde kapattıklarını vurgulayan Kartal, “Takımımızın bir oyun gücü, yapısı var. Taraftarlar bu oyuna alıştı. Yeni gelen hocamızla, birkaç âlâ transferle bu grup yeni dönemde Allah’ın müsaadesiyle şampiyon olacak.” diye konuştu.
gorev yaptığı periyotta Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’un kendisine epeyce takviye verdiğine dikkati çeken Kartal, şunları kaydetti:
“Başkanım Ali Koç ile 17-18 yaşından beri arkadaşız. Yöneticilerime, taraftarlarıma, medya mensuplarına, Samandıra’daki çalışana, en büyük hisse sahibi oyuncularıma teşekkür ediyorum. Liderime ayrıyeten teşekkür etmek istiyorum. ‘Buranın işvereni sensin, ne istiyorsan onu yap’ dedi. Bu kıymetli bir şeydir. ‘Sonuna kadar senin arkandayız, her alacağın kararda seninle birlikteiz’ dediler. Bu yüksek öz inançla bende kendimi daha rahat hissettim ve çalıştım. Daima bir arada başarıyı elde ettik. Büyük Fenerbahçe taraftarları, benim verdiğim iletileri alarak desteklediler, biz de mahcup etmedik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum.”
Koç’un kendisine daha sonraki dönemlerde birlikte çalışabileceklerini dediğini aktaran Kartal, “Başkanımız bundan daha sonraki dönemlerde birlikte çalışabileceğimizi söylemiş oldu, teşekkür ediyorum. Bundan daha sonra vakit nasıl biter bilmiyorum. Tek niyetim var. Yeni dönem ve bundan daha sonraki dönemlerdeki şampiyonluğun favorisi Fenerbahçe’dir. Bunu her vakit biliyorum. Taraftarlarımızın topluluğumuzun beklentileri var. Bu topluluk fazlasını hak ediyor. Çok daha fazlasını yapacak gücümüz var. Bundan daha sonraki dönemlerde başaracağını düşünüyorum. Allah Fenerbahçe’nin yar ve yardımcısı olsun.” diyerek kelamlarını tamamladı.
Kartal, konuşmasının akabinde alkışlarla salondan ayrıldı.