“Rai’nin çıkarları için görevden istifa ediyorum”

Ethereum

New member

“2023’ün başından beri bulunduğum pozisyon ve şahsım hakkında biri açıldı. siyasi çatışma bu da Rai’nin ve kamu hizmetinin zayıflamasına katkıda bulunur. Aynı zamanda, Rai’nin Yönetim Kurulu içinde, onu karakterize eden ve ilk İtalyan kültür şirketinin yönetimi için vazgeçilmez olan yapıcı tutumun eksikliğini fark ettim. Bu aslında onu felç etmekle tehdit ediyor ve Rai’nin geleceğinin büyük zorluklarıyla yüzleşmeyi imkansız kılma riskiyle birlikte kurumsal programlamanın yükümlülüklerine ve son teslim tarihlerine yanıt veremez hale getiriyor” dedi. dörtlü.

“Önümüzdeki haftalarda Yönetim Kurulu’nun yeni takvimler için programları onaylaması gerekiyor ve 2021’de üstlendiğimiz editoryal yenileme projesine devam etmek için artık şartların kalmadığı bir gerçek. Yönetim Kurulu tarafından yeni üretim planlarının onaylanması, Rai’nin çıkarına düşünmediğim redaksiyon ve programlamada -açıkça meşru olsa da- değişiklikler üzerinde anlaşmaya varmayı kabul etmek Her zaman bir yöneticinin seçimlerinin özgürlüğünü düşündüm ve Eylemler halka açık bir şirketin etiğinin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu arada her zaman olmasa da bugünlerde gazetelerde çokça tartışılan mesleki geleceğimin bu sebepler karşısında hiçbir önemi yoktur ve müzakere konusu olamaz. “.

Gelecek

Söylentilere göre opera vakıflarının yöneticileri için 70 olarak belirlenen yeni yaş sınırını içeren kararnamenin Bakanlar Kurulu’nda onaylanmasının ardından Carlo Fuortes, Napoli’deki Teatro San Carlo’ya inebilecekti.