Puglia, Başkan Emiliano'ya yönelik güven oylaması reddedildi

Ethereum

New member
Tgcom24

Puglia'daki merkez sol çoğunluk, üç farklı soruşturma kapsamındaki soruşturmalar ve tutuklamaların yarattığı şokun ardından yeniden birlik buldu.

Bölge Başkanı'na destek M5'lerden ve Eylem'den de geldi; muhtemelen valinin neredeyse odadaki altı saatlik müzakere ve tartışmanın sonunda gelen konuşmasından ikna olmuştu. Emiliano'nun sözleri kesinlikle birçok bölgesel meclis üyesinin mide ağrısını iyileştirdi ve son haftalarda ortaya çıkan sürtüşmeleri bir kenara bıraktı.

“Sizden gensoru önergesini reddetmenizi rica ediyorum, çünkü açıkçası ben güvenilmemeyi hak etmiyorum. Bunu size kalbimin derinliklerinden söylüyorum. Hayatımda pek çok hata yapmış olacağım ama bunu yapmayacağım.” Yirmi yıllık çok sıkı çalışmamızla bu Bölgenin tarihini gerçekten değiştirdiğimiz bir dönemde güvensizlik noktası”, Emiliano'nun yürekten çağrısıydı.

Vali, çok çeşitli koalisyonunda hassas bir onarım operasyonu gerçekleştirdi: M5'leri, Action'ı, Pd'yi ve sivil grupları bir araya getirmek kolay bir iş değildi. Önümüzdeki haftalarda ilişkilerin nasıl gelişeceğini anlamamız gerekecek. Emiliano'yu uyaran kişi Action'ın bölgesel komiseri Fabiano Amati'ydi: “Cevapları bizi ikna etmezse ya da daha kötüsü uygulanmazsa, çok basit: 7 Mayıs'tan sonra 8 Mayıs var, sonra 9 Mayıs var, sonra da 9 Mayıs var. 10'uncu, sonra 15'inci biz de gensoru önergesi verebiliriz” diye konuştu. Vali ise iki kavramı yineledi: “Soruşturmalar Bölgedeki siyasi faaliyetleri ilgilendirmiyor” ve M5'lerin talep ettiği “yasallık güvencelerini güçlendireceğiz”.

Ancak siyasi açıdan amaç, Roma'nın “yapamadığı şeyi başarmak: bu ülkenin geleceğini hazırlamak için ülkemizdeki tüm ilerici güçleri bir araya getiren geniş, geniş bir demokratik cephe inşa etmek”. “Bunun Puglia Bölgesi'ndeki siyasi laboratuvarda yapmaya çalıştığımız bir şey olduğuna dair Emiliano güvence verdi.”