Pd, hayatının sonunda çekimser kaldıktan sonra Bigon'un ofisini iptal etti

Ethereum

New member
25 Ocak 2024 20.55

Ben şunu söylüyorum: “Ulusal kararların sonucu değil, yerel düzeyde seçim”. Delrio: “Kötü sinyal”. Serracchiani: “Vicdan özgürlüğü cezalandırılamaz”

Tgcom24

Verona Demokrat Partisi İl Sekreteri Franco Bonfante, heyetin iptalini şu şekilde açıkladı: “Siyasi güven ilişkisinin kaybı nedeniyle, Verona Demokrat Partisi üyelerinin ve seçmenlerinin genel duyarlılığı dikkate alınarak, Bunların büyük çoğunluğu Bigon'un seçiminden rahatsız ve hayal kırıklığına uğramış durumda ve Konseyin kararı sonrasında yaşamın sonunun düzenlenmesi taraftarı.” Bonfante, “Etik konularda disiplin yaptırımlarına inanmıyorum ve oy kullanma özgürlüğünün vicdani nedenlerle bırakıldığı doğrudur, ancak bunu uygulayanların siyasi sonuçlarının farkında olması gerekir, hatta eğer böyle bir yaptırım söz konusuysa daha da bilinçli olmalıdır” dedi. 'sınıftan çıkmak' gibi alternatiflerdi.

Delrio: “Kötü sinyal, bir kişiyi fikirlerinden dolayı yargılamak kabul edilemez”

PD senatörü Graziano Delrio'ya göre “Verona eyalet sekreterinin, Anna Maria Bigon'un milletvekili pozisyonunu, meclisteki seçiminin 'siyasi sonucu' olarak iptal etme kararı kötü bir sinyaldir. Onun iddia ettiği gibi bu kesinlikle onun kararıdır ve partinin bölgesel ve ulusal liderlerinin de açıkladığı gibi, ancak bir kişinin fikirlerinden dolayı yargılamak istemesi ve bu kabul edilemez. Anna Maria'ya tam bir özgürlük içinde yapılan seçimlere olan yakınlığımı ve paylaşımımı teyit ediyorum. “.

Serracchiani: “Vicdan özgürlüğü cezalandırılamaz”

“Anna Maria Bigon'un kararına kişisel olarak katılmıyorum ancak Demokrat Parti'de yaşamın sona ermesi gibi bir konuda vicdan özgürlüğünün kullanılması cezalandırılamaz. Eyalet düzeyindeki özerkliğe saygı duyuyorum, ancak sekreterden şunu rica ediyorum: Veronese Demokrat Partisi yeniden düşünmelidir”, Debora Serracchiani

İlgili