Okan Buruk, Yunus Akgün’ün sakatlığı hakkında konuştu!

DeSouza

New member
Kulüpler Birliği Vakfı ile LaLiga tarafınca düzenlenen Dostluk Turnuvası’nın son maçında İspanya temsilcisi Villarreal’e 4-3 mağlup olan Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk, ikinci yarıda daha bahadır oynadıklarını söylemiş oldu.
Nef Stadı’nda oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Buruk, “Oyuna uygun başladığımız bir maçtı. Maçın başı rakibe baskı yaptığımız, topun bizde kaldığı süreçti. 1-0 daha sonrası erken bir biçimde ikinci ve üçüncü golleri yedik. Oyunun karşılığına bakınca kalemize her gelen top gol oldu. Risk aldığımız periyotlarda savunma gerisine koşularla konum verdik. Devre ortasına girdiğimizde sürpriz bir sonuçtu. Kazanmak için çıktığımız bir maçtı. Oyuncularıma ikinci yarıda daha karakterli, cesaretli ve birlikte oynamalarını söylemiş oldum. Üzüldüğümüz bir sonuç oldu.” diye konuştu.

Genç oyuncuların alanda olmasının kendilerini memnun ettiğini aktaran Buruk, “Akademiden gelenlerin alanda olması maçın sonunda yüzümüzde gülümsemeye sebep oldu. Kerem’in penaltıda topu Baran’a vermesi bizim için sevindirici. Hepimizi gülümseten bir olaydı. Hazırlık maçı da olsa kazanmak istiyoruz. Burada kusurlarımızı, yanlışlarımızı, oyuncularımızı görüyoruz. Akademiden gelenlerin birçoğu son haftalarda bizimle çalışmıştı. Bu oyuncuların ortasında çalışmaya devam edecek olanlar var. Onların performansını bir kar olarak cebimize koyduk.” tabirlerini kullandı.

“Umarım Yunus’la ilgili üzücü bir haber almayız”
İkinci yarıda oyuna girdikten kısa bir süre daha sonra sakatlanarak çıkan Yunus Akgün’ün durumuyla ilgili de bilgi veren Buruk, “Yunus, MR’a gidecek. Dizinde ufak bir ağrı hissetti. Çok net, önemli bir ağrısı yok ancak bir şey hissettiğini söylemiş oldu. MR’dan daha sonra net bir biçimde aşikâr olur. Umarım kıymetli bir şey yoktur. Bu periyoda şanssız başladık, üst üste gelen sakatlıklar bizi üzdü. Umarım Yunus’la ilgili üzücü bir haber almayız.” biçiminde konuştu.
Baran Aksaka’nın performansı ile ilgili de konuşan Okan Buruk, “Oynadığı paslar, oyun istikametini çevirmesi hayli tesirliydi. Baran hepimizin beklentisi olan bir oyuncu. İkinci 45 dakikada alanda yer aldı. Maçı seyreden biri Baran’ı tahminen de İspanyol oyuncu olarak bakılırsabilir. Topa dokunuşları, oyunu yönetmesi… Tek oynadığında bu işi hayli âlâ yapıyor. İkinci yarı topa sahip olmamızda, pas trafiğinde fazlaca düzgün işler yaptı. Beklentimiz çok yüksek. Baran umarım bu kadro ortasında de ligde de mühlet alacak düzeye gelecektir. Bugünkü oyun bize bunu net biçimde gösterdi.” değerlendirmesinde bulundu.
“Taraftarlarımızın bütün oyuncularımıza takviye olmasını istiyorum”
Kaleci Okan Kocuk’a yapılan protestoların üzücü olduğunu kaydeden sarı-kırmızılı teknik adam, “Çok erken bir dakikada protesto edilmesi üzücü. Ona muhtaçlığımız var ve hayli güveniyoruz. Beklentimiz yüksek. Uzun vakit daha sonra oynamak kaleciler için zordur. Her kalecinin başına gelen şeyler bunlar. Ben saha ortasında takviye oldum, taraftarlardan da Okan’a dayanak olmalarını rica ettim. İkinci yarıda epeyce âlâ bir oyun ortaya koydu, birebir ciddiyet ve istekle epeyce âlâ kurtarışlar yaptı, oyunu yanlışsız oynadı. Orada bir meydan okuma gösterdi. İnsan olarak hayli kaliteli biri. Kaleci olarak da düzgün işler yapacağını düşündüğümüz bir kaleci. Okan’a güveniyoruz. Taraftarlarımızın bütün oyuncularımıza dayanak olmasını istiyorum. Bir hazırlık maçında oyuncularımızın ıslıklanması hepimizi üzüyor.” sözlerini kullandı.