Oğulcan Çağlayan, İstanbul’da kaldı! İşte yeni kadrosu…

DeSouza

New member
Spor Toto Üstün Lig takımlarından Galatasaray, Oğulcan Çağlayan’ı dönem sonuna kadar Spor Toto 1. Lig temsilcisi Eyüpspor’a kiraladı.

Eyüpspor’un resmi toplumsal medya hesabı aracılığıyla paylaşılan bilgilendirme metninde, “Eyüpspor’umuza Güzel Geldin Oğulcan Çağlayan! Eyüpspor’umuz, Galatasaray’dan Oğulcan Çağlayan’ı dönem sonuna kadar kiralık olarak takımına kattı. Oğulcan Çağlayan’a beğenilen geldin diyor, eflatun sarılı formamızla muvaffakiyetler diliyoruz.” tabirlerine yer verildi.

Oğulcan Çağlayan ise transferinin resmiyet kazanmasının akabinde yaptığı açıklamada, “Eyüpspor’a katıldığım için fazlaca memnunum. Liderimiz Sayın Murat Özkaya nezdinde bana güvenip, bu fırsatı sunan kulübümüze epey teşekkür ederim. Amacımız tıpkı geçtiğimiz sezonki üzere şampiyon olarak Muhteşem Lig’e yükselmek. Burada uzun vadeli bir plan olduğunu biliyorum ve bunun bir kesimi olmaktan dolayı heyecanlıyım. Bir an evvel formamızı giyip taraftarımızla buluşmak ve maçlar kazanmak istiyorum. Umarım her şey fazlaca hoş olur.” sözlerini kullandı.

Eyüpspor, 25 yaşındaki kanat oyuncusu için sarı-kırmızılılara 100 bin euro kiralama bedeli ödeyecek.
Öte yandan, Oğulcan Çağlayan’ın kiralık mukavelesinde 1,5 milyon euro satın alma opsiyonu da bulunuyor.
Dönem başından bu yana sarı-kırmızılı formayla tüm kulvarlarda toplam 9 resmi maçta talih bulan Oğulcan Çağlayan, bu müsabakalarda ekibine skor katkısı veremedi.