“Öğretmenlere saldıranlar okullara tazminat ödemeli”

Ethereum

New member
07 Şubat 2024 18:04

Eğitim ve Liyakat Bakanı, “İnanılmaz derecede kaybolan sağduyu değerlerinin yeniden onaylanmasına yol açacak bir kültürel devrime ihtiyacımız var” diye ekledi

“Bu anlamda, meslekler hakkında konuşmaya devam eden Valditara, Salı günü Bakanlık tarafından kabul edilen bir genelgenin geldiğini hatırladı; bu genelge, diğer şeylerin yanı sıra, okul yöneticilerine, sorumlu öğrencilerden hasar ve temizlik masrafları için ücret alınması gerektiğini hatırlatıyor ve, daha genel olarak öğretime ayrılan alanların restorasyonu için”.

“Kültür devrimine ihtiyacımız var”

Öğretmenlere ve okul personeline yönelik şiddet olaylarındaki artış ışığında, “İnanılmaz derecede dağılmış olan sağduyu değerlerinin yeniden doğrulanmasına yol açacak bir kültürel devrime ihtiyacımız var: insanlara, kurallara ve kurumlara saygı, sorumluluk duygusu, Otoriteye yeni keşfedilen bir saygı, ailelerin okul toplumuyla eğitim anlaşmasına tam katılımı”, diye belirtti Eğitim ve Liyakat Bakanı.

Tgcom24

“Öğretmenlerin ve tüm okul personelinin rollerine otoriteyi yeniden kazandırmak için çok sayıda eyleme müdahale ediyoruz” diyen bakan, “doğal ve toplumsal boyutlarda saygı kültürünün çürümesine yönelik açık bir eğilim var, Kuralların, insanların ve aynı zamanda otoritenin… Bu değerleri yeniden tesis etmek için – diye yineledi – bir yandan öğrencilerimizin davranış kurallarının gözden geçirilmesinden, diğer yandan da öğrencilerimizin davranış kurallarının revizyonundan geçen bir kültür devrimi başlatmamız gerekiyor. somut eylemlerden okul personelini desteklemeye kadar”. “Davranış oylamasına somut ağırlık vermeyi amaçlıyoruz” ve “uzaklaştırma kurumu yeniden düşünülmeli” ve ayrıca “okul personeline saldıranları somut olarak hedef alan önlemler getirilmelidir”.

İlgili