Milan, La Russa Segre ile Shoah Anıtı'nda: “Bir uyarı, herkes gelsin”

Ethereum

New member
“Tüm bunların bir daha yaşanmaması için herkesi bu yerleri anlamaya ve uyarıda bulunmaya davet ediyorum.” Senato Başkanı Ignazio La Russa, başkanlığını Senato'nun hoşgörüsüzlük, ırkçılık, Yahudi karşıtlığı, nefrete ve şiddete kışkırtmayla ilgili Olağanüstü Komisyon üyeleriyle birlikte Milano'daki Holokost Anıtı'nı ziyareti sonrasında söyledi. Liliana Segre. La Russa'yı, 43 ile 45 yılları arasında binlerce Yahudinin yük vagonlarına yüklendiği ve imhaya giden konvoylara bağlandığı Merkez İstasyonun 21. Platformundaki Anıt'a gitmeye davet eden ömür boyu senatördü. 13 yaşında Auschwitz'e sürgün edildiğinde onu hiç unutmadığını gizlice söyledi. “Bu girişten geçtiğimde artık şu anki yaşlı kadın değilim, sınır dışı edilmek için buraya giren benim”, Senatör ziyaret sırasında şunları söyledi. “Senatöre bize verdiği duygu için, özellikle öğrenciler için mümkün olduğunca tekrarlanması gereken bir fırsat için teşekkür ettim: Belediye başkanı ve Bölge başkanı buranın ziyaret edilmesini sağlamakla ilgileneceklerine söz verdiler, çünkü bu önemli” diye ekledi La Russa.