Mehmet Sepil’den periyot açıklaması: “Abramovich balonu…”

DeSouza

New member
Göztepe Sportif Yatırımlar AŞ Sahibi Mehmet Sepil, kulübün bölüm süreciyle görüşmelerin devam ettiğini, bunu en kısa vakitte bitirmek istediklerini kaydetti.
Sepil, kulüp başkanlığı misyonundan ayrıldıktan daha sonra kulübün zamanı süreciyle ilgili Gürsel Aksel Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, evvelce beri Göztepeli olduğunu, bunun da devam edeceğini söylemiş oldu.
Kulüp başkanlığı bakılırsavinden ayrılmayı daha evvel planladığını fakat bunu mart ayında deklare ettiğını aktaran Sepil, bir evvel kulüp paylarının devranı için bilhassa Avrupa ve ABD’den görüştükleri çeşitli fonlardan Danimarkalı bir fonla ilerleme kaydettiklerini lakin sonuç alamadıklarını anlattı.
“Abramovich balonu çıktı”
Mart ayındaki ayrılma sonucunın akabinde Türk yatırımcıların Göztepe’ye ilgisinin olduğunu kaydeden Sepil, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Bu ortada bir Abramovich balonu çıktı. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Biri, bir şey diyor, herkes inanıyor. Olayın birinci çıkışı İngiliz gazeteleri. O gazeteleri dikkatle okursanız, orada niyet okuyor, ‘Abramovich ben Göztepe’yi alacağım’ demiyor. Abramovich Chelsea’yi bıraktı, Türkiye’ye gitti, bu biçimde Göztepe’yi alır. Abramovich o periyotta Türkiye’de uzun vakit geçiriyordu lakin maksadı Göztepe’yi almak değildi. Ukrayna ile Rusya savaşında arabulucu olarak kullanılıyordu, o yüzden Türkiye’deydi.”
Sepil, Roman Abramovich’i yalnızca İngiltere’de Chelsea maçlarına gittiğinde gördüğünü belirterek, “Bir-iki sefer elini sıktım o kadar. hiç bir vakit görmedim bu süreç ortasında. Abramovich’ten ne telefon aldım, ne Abramovich’i gördüm.” dedi.
Göztepe’yi borçsuz olarak devredeceğini aktaran Sepil, şöyleki konuştu:
“Bitmiş bir müddetç yok lakin hayli kısa vakitte bitirilmesi gereken bir müddetç var. Önümüzdeki hafta Adana Demirspor maçı var, cumartesi günü oynuyoruz, saat 19.00’da. Cumartesi günü bizim ligimiz bitiyor, daha sonrasında bizim bu evre işini fazlaca süratli biçimde bitirmemiz gerekiyor.”
Sepil, Göztepeliliğini futbol haricindeki amatör branşlarda sürdürmek istediğini belirterek, “Devir olmama ihtimalini düşünmek bile istemiyorum, olacağına eminim. Mevcut kurallardaki en düzgününü, benim kriterlerim devasa yükseklikte. Gelecek hafta yeni idare şurası liderimiz Murat Yazıcı ve idare şurasını toplantıya çağıracağım. Onlarla durumu değerlendireceğiz, karamsar değilim, periyot olmama senaryosunu düşünmek bile istemiyorum. Futbolda mutlaka kalmak niyetinde değilim.” tabirlerini kullandı.
TFF Lider adaylığı
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı adaylığının kelam konusu olmadığını kaydeden Sepil, “Şu an Türkiye’de futbolun sil baştan yapılması gerekiyor. TFF, Kulüpler Birliği… Spor yasası epeyce oldukça uygun bir başlangıç lakin ortasında kimi şeylerin değişmesi gerekiyor. İspanya’da bile 6 defa değişmiş. Kulüpler Birliği Lideri seçildiğimde de ABD’deydim. Vakit zaman federasyon başkanlığı için ismimiz geçiyor. Benim birinci önceliğim Göztepe’dir. Benim futbolda olmamın niçini Göztepe.” diye konuştu.
Sepil, sarı-kırmızılı kulübe harcadığı para için pişman olmadığını belirterek, “Türkiye’de cebinden benim kadar para veren kişi açık orta Ali Koç’tur.” dedi.
Göztepe olarak ligden düşmenin kaldırılması için başvurmayacaklarını kaydeden Sepil, Harika Lig’in daha izlenebilir hale gelmesi için lig statüsünde çeşitli değişiklikler yapılabileceğini kelamlarına ekledi.