Leo Dubois’in şaşkınlığı: “bu biçimdesini birinci sefer gördüm”

DeSouza

New member
Galatasaray’ın yeni transferi Leo Dubois, sarı-kırmızılı kadroya geldiği için gururlu olduğunu söylemiş oldu.
Fransız futbolcu, Tirol eyaletine bağlı Innsbruck kentindeki Stans kasabasında gerçekleştirilen kampta yapılan birinci idmandan evvel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Fransa’nın Olimpik Lyon grubundan transfer edilen 27 yaşındaki sağ bek, “Galatasaray’a geldiğim için fazlaca gururluyum. Ne kadar büyük bir topluluğa geldiğimi gördüm. Havalimanındaki karşılama ve Kasımpaşa ile yaptığımız hazırlık maçındaki taraftarlarımızdan ne kadar büyük bir grup olduğunu gördüm.” diye konuştu.
Spor Toto Harika Lig temsilcisi Kasımpaşa ile Nef Stadı’nda yapılan hazırlık maçındaki atmosfere değinen Dubois, “Kasımpaşa maçındaki atmosfer inanılmazdı. bu biçimde bir hazırlık maçı birinci sefer gördüm. Birinci kez bu kadar tutku ve aşkla kulübüne bağlı taraftarlar gördüm.” tabirlerini kullandı.
Transfer sürecini anlatan Dubois, “Transfer süreci sıradanti. Galatasaray’ın benimle ilgilendiğini duyunca çabucak görüşmelerin başlamasını istedim. Büyük bir kulüp. Bu özel ekibe gelmek istedim. Galatasaray’ın da bir daha hak ettiği yerlere ulaşması için buraya geldim.” biçiminde görüş belirtti.
Dubois, Galatasaray’a geldiği için ailesinin de keyifli olduğuna değinerek, “Ailem de benim bu biçimde bir projenin ortasında olacağımı duyduklarında fazlaca memnun oldu. Onlara projeden bahsettim. Hem kupalar kazanacağımızdan tıpkı vakitte Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımızı söylemiş oldum. Birinci maçıma gelerek beni seyredecekler.” dedi.
Galatasaray’dan teklif almadan evvel Üstün Lig hakkında bilgi sahibi olmadığını belirten deneyimli futbolcu, “Süper Lig hakkında fazlaca bilgim yoktu. Galatasaray’ın ilgisinin olduğunu öğrendikten daha sonra Bafetimbi Gomis ile konuştum. Kendisi bana verdiği tüm karşılıklarda olumlu şeyler söylemiş oldu. Sergio Oliveira ile daha evvel Fransa’da oynamıştık. Ondan da olumlu geri dönüşler aldım. Mücadeleci bir kadro oluşturuluyor. Geçmiş geçmişte kaldı. Bu sene bizden kimi beklentiler var. Bu beklentileri karşılamak için elimizden geleni yapacağız.” diyerek kelamlarını tamamladı.