Larin’den kontrat karşılığı: “Buraya büsbütün alıştım…”

DeSouza

New member
Beşiktaşlı Larin, İngiliz basınına açıklamalarda bulundu. Kanadalı forvet, siyah-beyazlılardaki geleceğiyle ilgili olaraksa “Sezona odaklanmış durumdayım, umarım bir şampiyonluk daha kazanırız.” tabirlerini kullandı.
Beşiktaşlı Cyle Larin, Kanada Ulusal Kadrosu ve meslek seyahatiyle ilgili İngiliz Guardian gazetesine açıklamalarda bulundu.
Larin Kanada’nın, Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’na katılma amacıyla ilgili olarak, “Eğer Dünya Kupası’na katılabilirsek, herkes bizim kim olduğumuzu gorecek. Biz, her ekiple rekabet edebilecek güçteyiz… Şayet Kanada için oynuyorsanız, bunun özel bir his olduğunu anlarsınız. Bunu, Meksika maçında gördük… Onları yenerek ne kadar uygun durumda olduğumuzu gösterdik… Şu anda epeyce düzgün bir kadroya sahibiz ve kadro içerisinde hepimiz kardeş üzereyiz. Biroldukça oyuncumuz Avrupa liglerinde kendini gösteriyor ve bu daha evvel rastladığımız bir durum değil. birlikte kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.
Her vakit Dünya Kupası’nda oynamak istediğini belirten Kanadalı futbolcu, “Çocukluğumda sokaklarda, farklı ülkelere ilişkin bayraklar vardı ve ben ulusal ekiple Dünya Kupası’na katılarak bunu değiştirmek istiyordum. Şu anda o bayrakların yerine Kanada bayrağı astırma bahtına sahibiz… Kanada’nın kuvvetli kadrolarla rekabet edebileceğini göstermeyi, biraz da bunun için istiyorum.” dedi.
Daha evvel basketbol ve buz hokeyi de oynadığını lisana getiren Larin, “Hokey kıymetli bir spor ve benim o kadar param yoktu. Futbol , hakikaten güzel olduğumu düşündüğüm tek spordu… Bu epey sevdiğim sporda idolüm ise Didier Drogba… MLS’te karşılıklı da oynadık lakin onu Chelsea’de oynarken de seyrederdim. Bu yüzden favori grubum Chelsea’dir.”
Larin, Orlando’da birlikte forma giydiği Kaka hakkında ise şunları söylemiş oldu;
“Kaka epey zeki bir oyuncuydu… Onun ile oynadığım periyot, mesleğimin yeterli yıllarıydı ve tadını çıkardığımı söyleyebilirim… Daha topu ayağına almadan evvel, birkaç adım daha sonrasında neler yapacağını bilirdi. Rakiplerini daima yanıltarak bir adım önde olmayı başarırdı. Kaka’nın futbol oynadığı seviyeyi, ve oynadığı kadroları bildiğiniz için o standarda çıkmak istiyorsunuz.”
Geçen dönem 2 şampiyonluk yaşadığı ve 38 lig golü kaydettiği Beşiktaş’taki geleceği sorulan Kanadalı futbolcu, “Buraya büsbütün alıştım ve döneme odaklanmış durumdayım. Umarım bir şampiyonluk daha kazanırız…” diyerek kelamlarını noktaladı.