kavun: "Sel için kaynaklar bulundu" | "Haziran 2024’te Puglia’da G7"

Ethereum

New member
“Çin ile diyalog kurmalıyız ama kendi tercihlerimizi kontrol etmeliyiz” Zirvede değinilen pek çok konu arasında Çin ile ilişkiler de yer aldı. İpek Yolu’nda “bir karar vermek için zamanımız var, muhtıra Mart ayında otomatik olarak yenileniyor ve seçim sahadaki tüm oyuncularla yapılmalıdır: Parlamento ve bazı parlamento organları – başbakan açıkladı -. İtalya ” muhtırayı imzalayan tek G7 ülkesi, ancak Çin ile yakın ilişkileri olan tek Avrupa ülkesi değil. İpek Yolu’nda bu, sistemimizdeki çeşitli oyuncuların dahil olması gereken hassas bir değerlendirmedir. Nasıl düşündüğümü biliyorsunuz ve fikrimi değiştirmedim, çok dikkatli bir değerlendirme gerekiyor”.

Meloni, “Çin’e yaklaşma hatasına düşmeden, kendi seçimlerinin, kaderinin ve neler olabileceğinin efendisi olmama hatasına bile düşmeden Çin ile diyalog kurmalıyız” diye ekledi.

“Trudeau sahte haber kurbanı” Başbakan, Meloni hükümetinin LGBT hakları konusunda alacağı bazı pozisyonlardan endişe duyduğunu söyleyen Justin Trudeau ile yaşanan “olay” hakkında da konuşmaya geri döndü. “Trudeau’nun sahte haberlerin, gelen bazı propagandaların kurbanı olduğuna inanıyorum”, ancak “esasen sorduğunuzda, bahsettiğimiz şey haber değil – dedi Başbakan -. Trudeau ile geldik. İşin başı, muhtemelen biraz aceleci oldu, konuyla ilgili herhangi bir işlem yapmadığımızı açıkladım” dedi. “Bu – Meloni – özellikle gerçeğe uymayan propaganda kurbanları olduğunuzda olur, bunlar olabilecek şeylerdir” diye bitirdi.