İran İsrail'e saldırdı, Meloni bakanlarla temas halinde

Ethereum

New member
Tgcom24

Tajani: “İran'ın bu akşamki saldırıyı durduracağını umuyoruz” “İronlar ve füzeler İran'dan ayrıldı, dolayısıyla yolculuk yapmak zorunda kalacaklar çünkü kalkış yeri ile varış yeri arasında yaklaşık bin kilometre mesafe var. Irak, Ürdün, İsrail ve İran'ın kapıları kapatıldı, Tel Aviv'deki İtalyan büyükelçiliğiyle ve Tahran'daki İtalyan büyükelçiliğiyle sürekli temas halindeyiz. Biraz önce Tahran'daki büyükelçimizle ve büyükelçimizle konuştum. Tel Aviv, doğal olarak Başbakan ve Savunma Bakanı ile sürekli temas halindeyim. Hükümet olası tüm senaryoları takip etmeye hazırdır.”

Tajani: Dikkatlice takip ediyoruz ve her türlü senaryoyu yönetmeye hazırız

“Ortadoğu'da olup bitenleri dikkatle ve endişeyle takip ediyoruz. Tel Aviv ve Tahran'daki İtalyan Büyükelçilikleri ile sürekli temas halindeyim. Başbakan ve Savunma Bakanı'na danışan Hükümet, her türlü yönetimi uygulamaya hazırdır. senaryosu”. Dışişleri Bakanı Antonio Tajani bunu 'X'te belirtti.

“Lübnan'daki askerlerimiz korunacak”

“Tahran'la konuştum ve bana Lübnan'daki İtalyan askerlerine azami dikkat ve sorumluluk gösterileceğini söylediler; İran tarafında bu konuda güvence ve kararlılık var”. Bu, Dışişleri Bakanı Antonio Tajani tarafından ifade edildi. “İtalya'nın rolü, kimsenin gerçekleşmesini istemediği bir krizin patlamasını önlemek için herkesi dikkatli olmaya davet etmektir.”

Crosetto: Saldırı bekleniyordu, sürpriz değil

“Şaşırtan bir saldırı değil, beklenen bir saldırıydı. Bu saldırının yapılış şekli bile sürpriz yaratmadı. İsrail hazırdı. Mevcut yöntemler, saldırı yaratabilecek hedefleri vuramayacakları konusunda bize umut veriyor. İsrail'den çok sert bir tepki geldi. Bu insansız hava araçlarından ne kadarının durdurulabileceğini, hangilerinin düşebileceği yerde durdurulamayacağını görmemiz gerekecek.” Bu, Savunma Bakanı Guido Crosetto tarafından ifade edildi. “Birliklerimize gelince, bölgede çalışan personelimiz hazırlıklıdır ve zamanında hazırlanmıştır.”

İtalya'da tüm hassas hedefler izleniyor

İran'ın İsrail'e saldırısının ardından İtalya'da hassas görülen tüm hedeflere personel yerleştirildi. Öğrendiğimize göre valilikler sürekli olarak hedefleri ve izleme yöntemlerini güncelliyor.