“hiç bir teknik yönetici ekibi tek başına şampiyon yapamaz”

DeSouza

New member
Spor Toto Üstün Lig’de 2021-2022 dönemini şampiyon tamamlayan Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Bu başarıda futbolcular kadar, kulübün bütün çalışanlarının, idarenin, taraftarların, her insanın hissesi var. Ben ve grubum, bu büyük kulübün muvaffakiyete ulaşmasına katkı sunmak için epey çalıştık.” dedi.
Avcı, teknik heyetindeki isimlerle Trabzon TSYD Şubesi Mecmuası için poz verip, açıklamalarda bulundu.
“hiç bir teknik yönetici bir kadrosu tek başına şampiyon yapamaz.” diyen deneyimli teknik adam, şu biçimde devam etti:
“Ben takım çalışmasına epeyce inanan biriyim. Ortada bir muvaffakiyet var ise, bu yalnızca bana ilişkin değil. Bu birbirine inanan, fedakarlık yapan ve epeyce çalışan grubumuzun işi. Takımımızda yer alan herkes dönem boyunca birebir özveri ve içtenlikle bu işe sarıldı. Futbolcularımızın performansı, sıhhati, gelişimleri, rakibin durumu üzere onlarca datayı elde etmek, kıymetlendirmek, en küçük bir ayrıntısı bile kaçırmamak için gece gündüz çalıştık. Çok yorulduk fakat asla durmadık. Muvaffakiyete fevkalade özveriyle ulaştık.”
Ligin tamamlanmasının akabinde tatile çıkan Avcı, “Birkaç gün dinlendik fakat önümüzde fazlaca ağır bir program var. Bir yandan Şampiyonlar Ligi, başka yandan yeni dönem planlaması. Takımımızdaki herkes bu vakitte de çalışıyor. Şampiyonlar Ligi’ndeki muhtemel rakiplerimizi A’dan Z’ye tahlil ediyoruz. Yeni transferlerle ilgili planlamalar yapıyoruz. Herkes kendi alanında çalışmalarını sürdürüyor.” sözlerini kullandı.