“Her vakit Galatasaraylıların kalbinde yeri büyük olacaktır”

DeSouza

New member
Galatasaray Kulübünün eski liderlerinden Mustafa Cengiz, vefatının birinci yıl dönümünde anıldı.
Mustafa Cengiz’in Ulus Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma merasimine, ailesi, Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek ve kimi idare heyeti üyeleri, Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, eski yöneticiler, kulüp üyeleri ile taraftarlar katıldı.
Törende konuşan Mustafa Cengiz’in oğlu Sarper Cengiz, babasının Galatasaray’a olan sevgisini anlattı.
Dursun Özbek de Mustafa Cengiz’in Galatasaray’a kıymetli hizmetleri olduğunu belirterek, “Galatasaray’a hizmet etmekten dolayı son vakit içinderda sıhhatine hiç dikkat etmedi. Sarper ile de konuştum, dikkat etseydi tahminen bugün yaşıyor olacaktı. Galatasaray’ın sorunlarıyla son nefesine kadar uğraştı. Ben Galatasaray lideri olarak, kendisine Galatasaray için verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Yeri cennet olsun. Her vakit Galatasaraylıların kalbinde yeri büyük olacaktır. Allah’tan kendisine rahmet diliyorum. Yakınlarına ve ailesine de sabırlar diliyorum” diye konuştu.
Mustafa Cengiz idaresinde ikinci başkanlık bakılırsavinde bulunan Abdurrahim Albayrak ise “Mustafa Cengiz liderim, Galatasaray sevgisi ile yaşadı. Galatasaray sevgisi ile ölen Mustafa Cengiz liderime Allah’tan rahmet diliyorum. Yeri cennet olsun.” tabirlerini kullandı.