“Hakan hoca otoriteleri altüst eden birisi”

DeSouza

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından GZT Giresunspor’un kulüp lideri Hakan Karaahmet, kendisinin misyonda olduğu sürece teknik yönetici Hakan Keleş’in ekibin başında kalacağını söylemiş oldu.
Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, epey yeterli bir muvaffakiyet yakalayarak Muhteşem Lig’de kaldıklarını belirtti.
Giresunspor’un hayli az bir bütçeye sahip olduğunu vurgulayan Karaahmet, bir yandan borç ödeyip, bir yandan da kadrosu ayakta tutarak ligde kalmayı başardıklarını kaydetti.
Gelecek dönem da Üstün Lig’de gayret edeceklerini lisana getiren Karaahmet, şu değerlendirmede bulundu:
“Seneye de Fenerbahçe, Galatasaray Giresun’a gelecek. Seneye epeyce daha güzelini yapacağız. Biz bir şeyleri bir arada başardık, bir arada yaptık. Bencillik hiç yapmadım. Ortak noktamız Giresunspor. Biz ‘düşmeyeceğiz’ dedik, ‘kendimize güvenelim, bir arada olalım’ dedik. Geldiğim birinci görüşmede söylemiş oldum. Biz büyükşehir değiliz ancak kalabalık bir kentiz. 2,5-3 milyonu bulan bir topluluğuz. Giresunspor’un karşılaştığı gruplara bakın. Giresunspor’un yaptıklarını anlatınca her şey ortaya çıkıyor. Artık ben de anlatmıyorum, Giresun’un muvaffakiyet öyküsünü Türkiye anlatıyor.”
Karaahmet, Türkiye’nin takdir ettiği en sempatik ekiplerden biri haline geldiklerini söz ederek, “Futbolla ilgilenmeyen şahısları bile memnun eden bir Giresunspor var ortada. Ancak Giresun’da kimileri keyifli değil, bunun sebebini anlayamıyoruz. Ne istiyorsunuz, bunun altında diğer neler aranabilir ki? Mutluluğumuzu yaşayalım.” formunda konuştu.
“O masada Giresunspor ayakta kaldı”
Giresunspor’un kümede kalma uğraşı verdiği kadrolara dikkati çeken Karaahmet, “Bizim rakip ekiplerimizin takviyelerine bakın, bütçelerine bakın. Rizespor’un borcuna bakın. İzmir grupları ne kadar büyük. Malatya büyükşehir kadrosu. O masada Giresunspor ayakta kaldı.” diye konuştu.
Karaahmet, kendisinin nazaranvde olması halinde teknik yönetici Hakan Keleş’in de devam edeceğini aktararak, kelamlarını şu biçimde tamamladı:
“Hakan hocaya ‘gelecek sene kalacak mısın?’ dedim. ‘Sen kalacaksan kalırım’ dedi. Elinde bir liste var elbette. Hakan hoca süper bir hoca, otoriteleri altüst eden birisi. ‘Giresunspor 10 puan alır düşer’ diyenler vardı. En kısıtlı imkanlar vardı. Çok para harcamayacağız. Bizde fazla para harcama olmayacak. 160 milyon olan borç, 35-40 milyon lira aşağı indi. Bir kısmı da kurumlara olan borçlar. Her şeye karşın, takviye falan da olsa daha fazla şey yapabilseydik.”