Göçmenler, Giorgia Meloni-Viktor Orban: "AB’de ayrılmaların önlenmesine yönelik ortak zorluk" | "Aileleri ve Tanrıyı savunmak için savaşıyoruz"

Ethereum

New member
“Göçmenlerin önlenmesi için ortak meydan okuma” Başbakan Giorgia Meloni ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban, göçmen meselesinde “hızlı ve kararlı hareket edilmesi gerektiğini bir kez daha doğruladılar”. “Göç, Avrupa Birliği için kolektif bir tepki gerektiren ortak bir sorundur.” Meloni ve Orban, “her şeyden önce göçmenlerin menşei ve transit ülkelerine kararlı siyasi ve ekonomik destek, insan kaçakçıları ağlarına karşı mücadelede daha fazla kararlılık ve” etkili bir “etkili politika” yoluyla, ayrılmaları önlemek için dış boyuta odaklanma ihtiyacını yeniden doğruladılar. Avrupa’da kalma hakkına sahip olmayanlara yönelik geri dönüş politikası. Menşe ülkelerin işbirliğini garanti altına almak için koşulluluk mekanizmaları da uygulanmalıdır”.

“Macaristan, demografik düşüşe karşı mükemmel bir örnek” Hükümet başkanı, takip edilecek model olarak Macaristan’ı göstererek doğum oranı sorununa geri döndü. Burada “doğum oranındaki düşüş eğilimini durdurmayı başardı, iş arttı ve kadın istihdamı da arttı”. Başbakan, “Daha az çocuğun doğduğu daha zengin ülkeler var, aileyi desteklemek için kaynakları seferber etmeliyiz, Macaristan mükemmel bir örnek oluşturuyor” dedi. “Papa da bunu pastoral ziyaretinde söyledi – başbakan ekledi -. Macaristan örneği, gerekli seçimleri ve yatırımları yapma cesaretine sahip olduğumuz takdirde işlerin değişebileceğini gösteriyor”.

“Aileleri ve Tanrı’yı savunmak için savaşıyoruz” Meloni, “Aileleri savunmak için büyük bir savaşa ihtiyacımız var; bu, kimliği savunmak, Tanrı’yı ve medeniyetimizi inşa eden her şeyi savunmak anlamına gelir” diye ekledi. “Birkaç yıl önce biraz daha ünlü oldum çünkü ‘Ben Giorgia’yım, kadınım, anneyim, İtalyanım, Hıristiyanım, bunu benden alamazsınız’ dedim. Bana saldırmaya çalıştılar ama başaramadılar. bizi tanımlayan her şeyin saldırı altında olduğu bir çağda yaşadığımızı söylemek istedim. neden? ve neden tehlikeli? ulusal, ailevi, dini kimliğimiz açısından tehlikeli. bizi de bilinçlendiren şey bu. haklarımızı korumak ve onları savunmak. Kimliğimiz olmadan biz sadece sayılarız, vicdanımız yok, bizi kullanmak isteyenlerin elindeki araçlarız”, dedi Meloni.

“Göçmenler demografik gerilemeyi çözmüyor” diye devam etti Başbakan, “Göçün nüfusumuzun büyümesine katkıda bulunacağı sıklıkla araçsal bir şekilde tartışılıyor. Ben bu anlatıya katılmıyorum. Büyük ulusların bu sorunu çözmesi gerektiğine inanıyorum.” Kendi geleceklerini inşa etme sorumluluğunu üstlenin. Göçmenler, tamamen entegre oldukları takdirde katkıda bulunabilirler ancak Avrupa vatandaşları olarak Avrupa sistemindeki krizlere çözüm bulma konusunda kendimizden daha fazla sorumlu olmalıyız: nüfusun azalması bir sorun değil kader, bu bir seçim ve bizim baktığımız seçim bu değil.”